Zbieramy kasztany dla Domu Samotnej Matki

19 wrzesień 2019
Zbieramy kasztany dla Domu Samotnej Matki Pixabay

Dom Samotnej Matki z Zielonej Góry po raz kolejny prosi mieszkańców o zbieranie i dostarczanie kasztanów. Dary jesieni zostaną zamienione na środki pieniężne wykorzystywane do realizacji działań statutowych.

- Prosimy, by kasztany zbierać do worków z materiału, nie z folii, gdyż gniją i nie nadają się do przekazania. Nawet kilka dni w foliowym worku powoduje, że nadają się tylko do wyrzucenia - mówi w Radio Zielona Góra Tomasz Lehman, przewodniczący Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze. - Dzięki Waszej pomocy, zarówno tych zorganizowanych działań przez palcówki edukacyjne, prywatne firmy, ale też nieformalne grupy, rodziny czy pojedyncze osoby, w zeszłym roku udało nam się pozyskać kwotę 2200 zł.

Poza kasztanami stowarzyszenie prosi również o przynoszenie plastikowych nakrętek.

- Przekazaliśmy także pozyskane przy okazji zbiórki kasztanów nakrętki. Po przekazaniu do sprzedaży uzyskaliśmy kwotę 720 zł - dodaje Lehman. - Zatem łącznie mamy 2 920 zł. Kwota ta przeznaczona będzie na realizowane przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka prowadzący Dom Samotnej Matki działania skierowane do osób dotkniętych przemocą i będących w kryzysie.

W zeszłym roku najwięcej kasztanów zebrały zielonogórskie szkoły, ale nie brakowało również osób prywatnych. Akcja potrwa około 2 miesiące.

Kasztany i nakrętki można przynosić do siedziby Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze przy ul. Piaskowej 9e.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Razem „Pomagamy jak umiemy” – i dobrze nam idzie!

  Razem „Pomagamy jak umiemy” – i dobrze nam idzie!

  Robiąc zakupy w drogeriach Rossmann klienci jednocześnie pomagali potrzebującym. Łącznie udało się zebrać 5 milionów złotych w postaci dostępnych w sklepach produktów. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. W samym województwie lubuskim: kosmetyki, artykuły higieniczne, chemia czy karma dla zwierząt trafiły do siedmiu instytucji. Taki jest finał 3 edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”.

 • Zawodnik Wataha Zielona Góra walczy o zdrowie! Trwa zbiórka pieniędzy

  Zawodnik Wataha Zielona Góra walczy o zdrowie! Trwa zbiórka pieniędzy

  Markus Graja to zawodnik futbolu amerykańskiego zielonogórskiej drużyny Wataha. Podczas pierwszego meczu w lidze juniorskiej doszło u niego do pęknięcia naczyniaka. Młody chłopak walczy o powrót do zdrowia oraz sprawności!

 • Wójt Gminy Świdnica walczy z rakiem. Mieszkańcy zbierają pieniądze na wszelkie sposoby

  Wójt Gminy Świdnica walczy z rakiem. Mieszkańcy zbierają pieniądze na wszelkie sposoby

  Chemioterapie, wyjazdy na badania, leki wzmacniające... Wójt Gminy Świdnica Krzysztof Stefański walczy z rakiem. Mieszkańcy postanowili zjednoczyć się i zorganizowali zbiórkę pieniędzy na leczenie. To nie jedyne przedsięwzięcie, które zaplanowali, aby pomóc wójtowi.

 • Pożar w Świdnicy. Ogień strawił dorobek ich życia. Trwa zbiórka dla rodziny (ZDJĘCIA)

  Pożar w Świdnicy. Ogień strawił dorobek ich życia. Trwa zbiórka dla rodziny (ZDJĘCIA)

  Ogień zabrał im praktycznie wszystko, ale została nadzieja, że jeszcze uda się wrócić do normalnego życia. Rodzina z podzielonogórskiej Świdnicy straciła w pożarze warsztat samochodowy. Pożar nie ominął też domu. Chętnych do pomocy w odbudowie nie brakuje, a w akcję wsparcia może włączyć się każdy.

 • Wielka Zbiórka Książek. Podziel się książką

  Wielka Zbiórka Książek. Podziel się książką

  Projekt Wielkiej Zbiórki Książek to społeczna inicjatywa, dzięki której w całej Polsce na oddziałach pediatrycznych w szpitalach i hospicjach powstają otwarte biblioteki. Dzięki wsparciu Ambasadorów, między innymi Katarzyny Pakosińskiej i Joanny Jabłczyńskiej przez 5 lat udało się już otworzyć ponad 800 takich bibliotek, z których na co dzień korzystają mali pacjenci.

 • Policjanci oraz mieszkańcy Wschowy zbierali krew

  Policjanci oraz mieszkańcy Wschowy zbierali krew

  Lubuska Policja w ramach 100. rocznicy powołania Policji Państwowej prowadzi zbiórkę krwi, w którą aktywnie włączają się mundurowi ze wszystkich jednostek garnizonu lubuskiego. Policjanci, pracownicy Policji wspierani są w tej szczytnej idei dobrym sercem Lubuszan, którzy również dzielą się swoją krwią z potrzebującymi. Mobilny Punkt poboru stanął przed wschowską Policją. Krew jest darem życia, a cel jest szczytny.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.