EWE szkoli strażaków. Zobaczcie, jak jego przebieg zarejestrowała kamera (FILM)

23 październik 2019
(6 głosów)
EWE szkoli strażaków. Zobaczcie, jak jego przebieg zarejestrowała kamera Redakcja

Ćwiczenia składają się z dwóch etapów: szkolenia teoretycznego i praktycznego. Przeprowadzane są raz w roku w różnych rejonach województwa lubuskiego. W tym roku szkoliło się 100 druhów z powiatu krośnieńskiego.

Najistotniejszą częścią były oczywiście ćwiczenia praktyczne. Podczas symulowanych akcji "na żywym organizmie", czyli specjalnie wybudowanym odcinku realnego gazociągu, strażacy musieli zmierzyć się z trzema sytuacjami. Jako pierwszą był pożar na gazociągu średniego ciśnienia pod ziemią. Tam uczestnicy musieli walczyć z ogniem przy użyciu gaśnic proszkowych. Podobnie było na kolejnym epizodzie obejmującym pożar na przyłączu gazowym. Była to doskonała okazja, aby obejrzeć efektywne, a zarazem efektowne metody gaszenia.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z wydarzenia

Produkcja: vGs produkcje filmowe i telewizyjne

Więcej o szkoleniu przeczytacie tutaj

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.