Witnica pierwsza w Lubuskiem rusza z programem Mieszkanie+

24 październik 2019
(2 głosów)
Autor:  Ryszard Waldun
Witnica pierwsza w Lubuskiem rusza z programem Mieszkanie+ Adobe Stock

Problem mieszkaniowy dotyka prawie każdą polską gminę. Kilka miesięcy temu burmistrz Witnicy Dariusz Jaworski podkreślił, że sprawa mieszkaniowa to jeden z głównych priorytetów jego kadencji. Jak się okazało ten właśnie samorządowiec nie rzuca słów na wiatr. Dzięki zaangażowaniu burmistrza  już wkrótce problem mieszkaniowy w mieście i gminie Witnica może się zmienić.

Jak  dowiedział się portal newslubuski.pl, włodarz miasta i gminy podpisał akt notarialny z PFR Nieruchomości S.A., która zajmie się wybudowaniem bloku na 77 mieszkań przy ul. Poprzecznej w Witnicy.

Burmistrz Dariusz Jaworski gościł w Urzędzie Miasta i Gminy pana Pawła Kruchlika, dyrektora inwestycyjnego PFR Nieruchomości – spółki, która wspólnie z gminą wybuduje blok wielorodzinny. PFR Nieruchomości to spółka – córka Polskiego Funduszu Rozwoju, rządowej agendy skupiającej najważniejsze polskie instytucje inwestycyjne. Burmistrz i dyrektor, przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy Magdaleny Myśko, podpisali w obecności notariusza akt notarialny, na mocy którego będzie można wybudować blok przy ul. Poprzecznej. Dokument uruchamia proces projektowania budynku.

Projekt powstanie w oparciu o koncepcję przygotowaną przez lubelską pracownię architektoniczną W2 Studio. PFR Nieruchomości po zatwierdzeniu projektu, w przyszłym roku wyłoni wykonawcę i rozpocznie budowę.

Podpisanie aktu notarialnego rozpoczynającego realizację Programu Mieszkanie Plus w Witnicy było możliwe po sesji Rady Miejskiej, która wyraziła zgodę na wejście Gminy do Programu na ostatniej, nadzwyczajnej sesji.

Za programem głosowali: Izabela Araszczuk, Mariusz Gadomski, Małgorzata Laskowska, Małgorzata Pałczyńska, Marian Piątkowski, Remigiusz Stotko i Zbigniew Swędrowski. Od głosu wstrzymał się Marek Kobylański. Pozostali radni głosowali przeciwko budowie bloku Mieszkanie Plus w Witnicy, a jedna radna była nieobecna. Witnica jako pierwsza w Lubuskiem spełniła wszystkie kryteria programu Mieszkanie Plus i otrzymała ostateczną decyzję inwestycyjną.

Nowy budynek będzie pierwszym od ponad 30 lat gminnym blokiem wielorodzinnym. Przy ul. Poprzecznej na niemal hektarowej działce stanie 4-kondygnacyjny budynek na 77 mieszkań, z lokalami handlowo – usługowymi na parterze i parkingiem na 90 miejsc. Gmina zbuduje też drogę dojazdową. Mieszkania będą wykończone ,,pod klucz’’ i będą miały powierzchnie od 30 do 60 mkw. Do tej pory zainteresowanie programem Mieszkanie Plus w Witnicy zgłosiło 200 rodzin.Gmina wniesie do nowo tworzonej spółki aportem działkę, a PFR Nieruchomości sfinansuje w całości budowę ze środków budżetu państwa. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.