III m-ce studentek pielęgniarstwa UZ na zawodach symulacji medycznej w Rzeszowie

19 listopad 2019
III m-ce studentek pielęgniarstwa UZ na zawodach symulacji medycznej w Rzeszowie Fot. Agnieszka Żeromska-Michniewicz

15 listopada 2019 r. w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się zawody symulacji medycznej, w których drużyna z Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego - trzy studentki II roku pielęgniarstwa - zajęła III miejsce.

Zawody symulacji medycznej dla pielęgniarek i położnych organizowane były w ramach projektu „SIMhealth – pielęgniarstwo i położnictwo XXI wieku. Rozwój kształcenia praktycznego Pielęgniarek i Położnych z wykorzystaniem Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Natomiast 16 listopada odbyła się I Rzeszowska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Symulacja w edukacji medycznej w ramach realizowanych projektów na Wieloprofilowe Centra Symulacji Medycznej. Spotkanie służyło wymianie doświadczeń z zakresu symulacji medycznej w odniesieniu do nowych standardów szkolenia kadr medycznych, omówieniu etapów realizacji projektów, zarządzaniu centrum symulacji medycznej oraz przedstawieniu wyników badań naukowych przeprowadzonych w warunkach symulowanych. W konferencji aktywny udział wzięła Agnieszka Żeromska-Michniewicz - kierownik Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Na zdjęciu od lewej: Eliza Bierwiczonek, Kornelia Przyczyna i Magdalena Sobczyk. Studentki II roku pielęgniarstwa, należą do studenckiego koła naukowego symulacji medycznej „SYMULANCI”.

Źródło: Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.