Zielona Góra z WOŚPem. Bijemy rekord! (FILM)

08 styczeń 2020
Zielona Góra w WOŚPem. Bijemy rekord! Redakcja

374 000 zł to sumą jaką udało się w zeszłym roku uzbierać zielonogórzanom podczas finału WOŚP. Dzięki zbiórce do szpitala trafił sprzęt o łącznej wartości 330 000 zł. W tym roku spróbujmy pobić ten rekord. A będzie się działo...

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do aktywnego spędzenia czasu już od godz. 11. Będzie można się zabawić, poćwiczyć a także potańczyć, między innymi tańce ludowe z Lubuskim Zespołem Pieśni i Tańca. Do dyspozycji mieszkańców będzie basen, konie, strzelnica i wiele innych. Wszystko za przysłowiową wrzutę. Będzie także kilka licytacji i koncertów.

O godz. 9 spod zielonogórskiej Palmiarni wyruszy VI Turystyczny Rajd 4×4, czyli korowód pojazdów offroadowych wszelakiej maści. Trasa kierować będzie ku najciekawszym atrakcjom terenowym w okolicach Zielonej Góry a zakończy się w miejscowości Gostchorze, po drugiej stronie Odry. Tam to odbędą się najbardziej interesujące pokazy oraz ognisko dla uczestników. Do tej pory zapisały się 93 ekipy. Lista nie jest jeszcze zamknięta. Numerem jeden wśród uczestników jest Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych oraz Łukasz Porycki, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego.

Po raz 14 spod MOSIRu wystartuje bieg Policz się z cukrzycą. Co prawda zapisy na sam bieg są już zamknięte, jednak każdy kto przyjdzie będzie mógł skorzystać z porad medyków w Miasteczku Zdrowia. W ramach spotkania będzie także nauka udzielania pierwszej pomocy z Misiem Ratmisiem. Oficjalny start biegu godz. 12.

O godz. 14 w hali CRS ruszy V Orkiestrowy Lubuski Maraton Indoor Cycling. Niestety i ta lista jest już zamknięta. Jeśli mimo wszystko zdecydujecie się przyjść na Maraton będziecie mogli kibicować 200 rowerzystom, a wśród nich Andrzejowi Huszczy. Przed Maratonem coś dla oka, coś dla duszy i coś dla podniebienia. Cukiernia w Sulechowie przygotuje ogromny wośpowy tort.

Po raz kolejny w Klubie Iron Church na Zaciszu odbędzie się Maraton jogi ze wsparciem Kettlebell na WOŚP. W tym roku zajęcia poprowadzą: Zuzanna Ł-g, Balans - joga w Zielonej Górze, Arkadiusz Deciuk z Joga Organika, Justyna Adammark, Anna Ziobrowska Artur Waldemar Kurdyk, Paweł Świątczak. Wstęp to min. 25 zł do puszki orkiestrowej, która jak zwykle będzie w rękach wolontariusza Roberta. Start godz. 11.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.