Nowe zadania dla aeroklubów

22 sierpień 2016
(1 głos)

Aeroklub Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze to jeden z prawie 50. aeroklubów w całej Polsce. Flota liczy dziesięć maszyn, w tym Cesny, Robinson, Antek, Puchacz a nawet balon KUBÍČEK. Pracuje tu ośmiu wysokiej klasy instruktorów.

Szef MON, Antoni Macierewicz na obchodach 60-lecia Aeroklubu Podhalańskiego, poinformował, że wszystkie aerokluby w Polsce będą miały udział w tworzeniu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Oznacza to, że będą nie tylko szkolić żołnierzy ale również angażować się w czasach konfliktów, przeciwdziałać klęsce żywiołowej, np. poprzez obserwowanie stanu wody w rzekach, patrolowanie dróg, poszukiwanie osób zaginionych.

Lubuski aeroklub już od dawna współpracuje z wojskiem, chociażby poprzez wynajmowanie płyty lotniska pod ćwiczenia.

Aeroklubu są zainteresowane współpracą przy odpowiednim nakładzie finansowym.

- To wszystko są plany na przyszłość - mówił szef MON, który ma nadzieję, że sponsorzy, twórcy, organizatorzy aeroklubu włączą się w budowanie piątego rodzaju Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.