Po medal dla Nadii (ZDJĘCIA)

26 sierpień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Kamila była zdrową kajakarką. Po wypadku komunikacyjnym usiadła na wózek. Teraz jako zawodniczka zielonogórskiego STARTu pojedzie do Rio na paraolimpiadę. W czwartek, 25 sierpnia marszałek województwa Elżbieta Polak odprawiała paraolimijczyków i obiecała wynagrodzenie za medale.

90 paraolimijczyków z całego kraju wyjedzie na paraolimpiadę do Rio de Janeiro, która odbędzie się 7-18 września. Wśród polskich sportowców 18 zawodników będzie reprezentowało Lubuskie, a wśród nich parakajakarka z zielonogórskiego STARTU - Kamila Kubas:

- Zaczęłam trzy lata temu, więc jestem młodym sportowcem – mówi Kamila – Cieszę się, że kajakarstwo stało się w końcu dyscypliną olimpijską i po raz pierwszy kajakarze mogą startować na paraolimpiadzie. U mnie wszystko szybko się potoczyło. Przed wypadkiem byłam kajakarką, więc technikę już znałam. Musiałam popracować nad siłą i na tym się teraz skupiam. Trenuję w Małomicach, bo stamtąd pochodzę. Nie czuję jeszcze presji igrzysk. Wmawiam sobie, ze to nie olimpiada, żeby nie dać się ponieść emocjom tak wielkiej imprezy sportowej.

Kamila jedzie do Rio po medal. Ten medal będzie miał specjalna dedykację.

- Jadę do Rio dla Nadii. – zaznacza Kamila Kubas - Moja córka ma 9 urodziny dzień przed moim przylotem z Rio, więc medal będzie prezentem dla niej, bo ona jest dla mnie najlepszym podarunkiem od życia. Nadia mówi, że dostanie dwa prezenty urodzinowe: „Medal olimpijski i powrót mamy do domu.”

Na utytułowanych w Rio paraolimpijczyków czekają nie tylko medale, ale i spore wynagrodzenie.

- Samorząd województwa zaproponował 20.000 zł za złoty medal, 14.000 zł za srebrny i 10.000 zł za brąz. – mówiła marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak - Ci sportowcy udowodnili sobie i innym, że choroba nie jest żadnym ograniczeniem, dlatego dziś osobiście odprawiam ich do Rio, bo dla nas są niedoścignionym wzorem, gdyż pokazują, że mimo wszystko można realizować marzenia.

Na paraolimpiadę do Rio pojadą zawodnicy z Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Nowej Soli i Małomic.

Lubuska reprezentacja to:

11 zawodników Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosrpawnych "START":

- Tomasz Blatkiewicz - lekkoatletyka

- Krzysztof Ciuksza - lekkoatletyka

- Adrian Imianowski - lekkoatletyka

- Maciej Lepiato - lekkoatletyka

- Łukasz Mamczarz - lekkoatletyka

- Mateusz Michalski - lekkoatletyka

- Milena Olszewska - łucznictwo

- Lech Stolman - lekkoatletyka

- Bartosz Tyszkowski - lekkoatletyka

- Łukasz Wietecki - lekkoatletyka

- Renata Śliwińska - lekkoatletyka

6 zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START" Zielona Góra:

- Kamila Kubas - parakajakarstwo

- Piotr Grudzień - tenis stołowy

- Marcin Skrzynecki - tenis stołowy

- Marek Trykacz - podnoszenie ciężarów

- Szymon Sowiński - strzelectwo sportowe

- Mateusz Surwiło- parakajakarstwo

Zawodniczka UKS "Dziesiątka" Nowa Sól:

- Krystyna Siemieniecka - tenis stołowy

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.