Czarny Poniedziałek runda II

24 październik 2016
(0 głosów)
Autor: 
Pixabay

24 października w poniedziałek kobiety w wielu polskich miastach znów wychodzą na ulice. Nie inaczej będzie w Zielonej Górze. Czarny protest rozpoczyna się o godz. 17.00 na Placu Bohaterów.

"Alert! Wciąż tu jesteśmy, wciąż się nie zgadzamy na chamstwo i szowinizm w życiu publicznym. Wciąż się domagamy prawa o decydowaniu o sobie - mówi Anita Kucharska Dziedzic prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet Baba.

Organizatorzy akcji wzorują się na kobietach z Islandii, które strajkowały 24 października 1975 roku.  Islandki kilka miesięcy wcześniej wywalczyły sobie liberalizację prawa do aborcji, ale uznały, że to za mało: chciały równego traktowania i równej płacy, chciały bezpieczeństwa, szacunku i przyznania im pełnego prawa do decydowania o sobie i swojej przyszłości. Polki 41 lat później chcą tego samego i też nie spoczną, póki tego nie osiągną.

Po Czarnym Poniedziałku 3 października, sejm wycofał się z dalszych prac nad projektem ustawy autorstwa Ordo Iuris, ale PiS i Jarosław Kaczyński zapowiedzieli własny projekt likwidujący prawo do aborcji w przypadku uszkodzenia czy nieuleczalnej choroby płodu.

Zdaniem organizatorek czarnego protestu władze w Polsce nadal traktują kobiety jak żywe inkubatory niezdolne do decydowania o sobie i swoim macierzyństwie.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.