I Międzynarodowy Festiwal Pierogów

10 luty 2017
(0 głosów)
Autor: 
Pixabay

W Droszkowie zapowiada się bardzo smaczna impreza. Sołectwo Droszkowa, Stowarzyszenie Oświatowe Przyjazna Szkoła oraz zagraniczni wolontariusze zapraszają w środę 15 lutego na I Międzynarodowy Festiwal Pierogów.

 Ten smaczny festiwal jak podkreślają organizatorzy jest dla każdego. Będzie można nauczyć się robienia pierogów, smacznie zjeść i przede wszystkim dobrze się bawić.

- Postanowiliśmy wykorzystać obecność wolontariuszek z Chin i Gruzji, które przyjechały do nas na 6 tygodni w ramach programu AIESEC. Dziewczyny są fantastyczne, otwarte i z chęcią dzielą się z nami swoją kulturą. Pomyśleliśmy także o zapoznaniu się z ich kuchnią - mówi Natalia Jackiewicz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Droszkowie.

Pierogi będą przygotowywane na trzech stanowiskach.

- Będzie drużyna chińska, gruzińska oraz polska pod moim przewodnictwem - mówi pani Mariola - zachęcam do zapisywania się do dowolnie wybranej grupy. Będzie można się wiele nauczyć.

Festiwal odbędzie się w szkole w Droszkowie, początek o godz. 16.00. Degustacja różnorodnych pierogów ze świata rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp bezpłatny.

 

 

 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.