RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Z Zielonej Góry do Gorzowa?

21 luty 2017
(1 głos)
Autor: 

Od 1 marca Ministerstwo Finansów powołuje do życia Krajową Administrację Skarbową. Jej funkcjonowanie wiąże się z wieloma zmianami, a zaniepokojeni pracownicy administracji skarbowej szukają pomocy i liczą na odpowiedź co z nimi będzie. Pierwszy zabrał głos Janusz Kubicki prezydent Zielonej Góry.

Administracje podatkowa, celna i skarbowa mają zostać scentralizowane. Powstanie jedna Krajowa Administracja Skarbowa. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) to połączenie administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej. Reforma zdaniem pomysłodawców pozwoli lepiej wykorzystać potencjał służb podatkowych. Szefem Krajowej Administracji Skarbowej zostanie wiceminister finansów Marian Banaś.

Izba Administracji Skarbowej ma zostać przeniesiona z Zielonej Góry do Gorzowa. Zaniepokojeni pracownicy, a jest ich około 200 pytają co to oznacza. Pisma zostały wysłane m.in. do prezydenta Zielonej Góry oraz marszałek województwa lubuskiego.

We wtorek 21 lutego prezydent Janusz Kubicki zwołał w Urzędzie Miasta Zielona Góra konferencję prasową podczas której wyraził swój sprzeciw wobec planowanych zmian, solidaryzując się w ten sposób z zaniepokojonymi i zdezorientowanymi urzędnikami:

- Protestuję przeciwko nieuzasadnionemu i nieracjonalnemu pomysłowi likwidacji Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze i będę udzielał wszelkiego technicznego i materialnego wsparcia, w granicach dozwolonych prawem zgodnym z obowiązującą Konstytucją RP pracownikom Izby Administracji Skarbowej w ich walce o utrzymanie tej instytucji w naszym mieście.

Jeszcze w tym tygodniu prezydent Kubicki chce zwołać nadzwyczajną sesję Rady Miasta.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.