Pieniądze na Jazz dla Gorzowa

24 marzec 2017
(0 głosów)
Autor: 
Pixabay

- Gorzów Jazz Celebrations to festiwal, z którego Gorzów słynie w całej Polsce. W związku z tym zarząd województwa w ramach wolnych środków przeznaczył 30 tys. zł dofinansowania na jego organizację przekazała marszałek Elżbieta Anna Polak. Przypomnijmy, że Jazz Celebrations to jeden z najstarszych konkursów jazzowych w kraju.

Gorzów Jazz Celebrations - konkurs dla młodych muzyków jazzowych, organizowany przez Jazz Club „Pod Filarami” w Gorzowie Wlkp. Impreza cykliczna realizowana od 1975 roku. Składa się z części konkursowej, w której nagrodą główną jest Klucz do Kariery oraz koncertu uznanej gwiazdy muzyki jazzowej”. W 2007 roku był to Richard Bona. Wkrótce jednak pojawiły się następne gwiazdy godne celebracji na festiwalu. I tak poszerzyła się formuła tego wydarzenia i nazwą Gorzów Jazz Celebrations opatrywane są koncerty największych gwiazd jazzu. Te koncerty odbywają się nie tylko jesienią, ale w różnych miesiącach przez cały rok. Dlatego właśnie Gorzów Jazz Celebrations określany jest jako nieustający festiwal.

Wiceprzewodniczący sejmiku województwa Mirosław Marcinkiewicz podziękował za wsparcie tak cennej dla miasta i regionu inicjatywy.

- Bardzo się cieszę, że co roku udaje się wysupłać jakąś kwotę. Wszystkie fajne inicjatywy mogą liczyć na to, że będą wspierane - podkreślił podczas konferencji prasowej.

Dofinansowanie z budżetu województwa dla Gorzów Jazz Celebrations:

2014 r. - działania promocyjne podczas koncertu Renaud Garcia – Fons w dniu 8 listopada 2014 roku w Gorzowie Wlkp. oraz podczas konkursu o „XXXX Klucz Do Kariery” w dniu 22 listopada 2014 r., organizowanych w ramach festiwalu Gorzów Jazz Celebrations 2014. kwota wsparcia - 20 tys. zł

2015 r. działania promocyjne podczas koncertów odbywających się w 2015 roku w ramach „Gorzów Jazz Celebrations” w dniach od 25 kwietnia do 21 listopada 2015 roku - kwota wsparcia - 20 tys. zł

2016 r. - działania promocyjne podczas dwóch koncertów odbywających się 10 czerwca 2016 roku, w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, w ramach „Gorzów Jazz Celebrations”, wieńczących trzydzieści lat działalności Małej Akademii Jazzu - kwota wsparcia - 30 tys. zł

2017 r. - kwota wsparcia - 30 tys. zł

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.