Żużlowy weekend jubileuszowy

27 marzec 2017
(1 głos)

Zielonogórski żużel od jesieni 2016 roku świętuje jubileusz 70-lecia. Pionierami tego sportu w naszym mieście byli m.in.: Alfons Kostusiak, Henryk Szurkowski, Zygmunt Dolata, Marian Smolibowski i bracia Kucnerewiczowie. To pasjonaci, którzy stworzyli podwaliny klubu, dziś będącego popularną i uznawaną marką.

U progu zbliżającego się sezonu ligowego zapraszamy kibiców na kolejne ciekawe wydarzenia związane z jubileuszem. Jednym z nich jest III Memoriał Rycerzy Speedway'a, który rozpocznie się w piątek o 17.00 To turniej dedykowany zielonogórskim zawodnikom, którzy dostarczali kibicom swoją jazdą wielu emocji, zdobywali medale, niestety dziś nie ma ich już z nami. – Memoriał organizujemy, by uczcić żużlowców, którzy oddali życie na torze, jak Bogdan Spławski, Wiesław Pawlak, Andrzej Zarzecki, Artur Pawlak. Wspomnimy też wielki talent Rafała Kurmańskiego czy zmarłego niedawno doskonałego trenera Jana Grabowskiego – mówi dyrektor ds. marketingu Marcin Grygier.

Natomiast w sobotę zapraszamy kibiców na II Falubazowy Quiz Żużlowy do Barcelona Sport Pub w Zielonej Górze. Sprawdzimy w ten sposób znajomość historii klubu i naszego zespołu, obecnych jego dokonań oraz życia kibicowskiego. Zwycięzcy quizu otrzymają m.in. zaproszenia na VIP Start na niedzielny mecz Polska – Reszta Świata, którym chcemy podsumować nasze obchody. Podczas tego pojedynku możemy liczyć na wielkie emocje, które zapewnią nam m.in. Jason Doyle, Niels Kristian Iversen, Nicki Pedersen czy Grigorij Laguta oraz zdobywcy Drużynowego Pucharu Świata, czyli nasza reprezentacja. Będzie to także okazja do spotkania legend zielonogórskiego klubu, jak Maciej Jaworek, Henryk Olszak, Andrzej Huszcza, Zbigniew Marcinkowski, Zbigniew Filipiak.

Początek atrakcji o godzinie 13.00 w strefie animacji. Zaplanowano tam m.in. sesję autografową z naszą kadrą narodową.

ŻUŻLOWY WEEKEND W ZIELONEJ GÓRZE 31.03 - 02.04.2017

31.03.2017 17:00 III Memoriał Rycerzy Speedwaya

01.04.2017 19:00 II Falubazowy Quiz Żużlowy w Barcelona Sport Pub ZAPISY TRWAJĄ

02.04.2017 POLSKA - RESZTA ŚWIATA KUP BILETY

 • 13:00 otwarcie Strefy Falubaziaka
 • 13:30 sesja autografowa z Żużlową Reprezentacją Polski
 • 14:00 prezentacja legend zielonogórskiego żużla
 • 14:15 prezentacja uczestników meczu Polska - Reszta Świata
 • 14:45 start I biegu

Biuro prasowe Zielonogórski Klub Żużlowy

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Najwyższa porażka od lat! Na własnym torze...

  Najwyższa porażka od lat! Na własnym torze...

  Czegoś takiego nie spodziewał się nikt. Ostatnia tak wielka porażka na własnym torze miała miejsce w 1990 roku. Wtedy Zielona Góra została pokonana przez Toruń wynikiem 31:59. Historia - choć nie dotyczy Torunia, jak widać po latach lubi się powtarzać. Lwy rozjechały Myszkę i pokazały, jak prawidłowo jeździ się na żużlu!

 • #HejHejFalubaz | Piotr Protasiewicz

  #HejHejFalubaz | Piotr Protasiewicz

  Piotr Protasiewicz z Falubazem. Dla kapitana Stelmetu Falubazu Zielona Góra będzie to osiemnasty sezon w żółto-biało-zielonych barwach.

 • Zmiana na stanowisku prezesa ZKŻ SSA

  Zmiana na stanowisku prezesa ZKŻ SSA

  Zielonogórski Klub Żużlowy SSA informuje, że wczoraj, 23 września, Adam Goliński, dotychczasowy prezes klubu, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji.

 • Falubaz Live - mobilna aplikacja w twoim telefonie

  Falubaz Live - mobilna aplikacja w twoim telefonie

  Na ten moment czekało wielu kibiców zielonogórskiego żużla. Od soboty w Waszych telefonach zainstalować możecie oficjalną klubową aplikację Falubaz Live. Dzięki niej nie ominie Was żadne ważne wydarzenie związane z zielonogórskim klubem.

 • Elektrociepłownia Zielona Góra sponsorem tytularnym młodzieżowej drużyny żużlowej Falubazu

  Elektrociepłownia Zielona Góra sponsorem tytularnym młodzieżowej drużyny żużlowej Falubazu

  Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A., należąca do PGE Energia Ciepła S.A-, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, oraz Zielonogórski Klubu Żużlowy SSA podpisały umowę sponsoringową. Dzięki wsparciu zielonogórskiej elektrociepłowni niezawodowy, młodzieżowy żużel będzie mógł się dalej rozwijać i osiągać sukcesy.

 • 15 lat temu zmarł Rafał Kurmański

  15 lat temu zmarł Rafał Kurmański

  Jestem chłopakiem z Zielonej Góry i mam nadzieję, że tak pozostanie, tu się urodziłem, tu stawiałem pierwsze kroki, dojrzewałem, mam przyjaciół i chciałbym zostać tu na zawsze… jak pan Huszcza” – tak Rafał Kurmański mówił o swoim przywiązaniu do rodzinnego miasta, o żużlowcu, który był dla niego wzorem. Sam jednak nie zdążył mu dorównać. Dziś mija 15 rocznica śmierci „Kurmanka”.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.