Światowy Dzień Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim (ZDJĘCIA)

07 kwiecień 2017
(1 głos)
Autor: 

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Marszałek Elżbieta Anna Polak wydała z tej okazji wydała Dekret, którym ustanowiła na rzecz pracowników urzędu… dodatkową, obowiązkową, piętnastominutową przerwę od pracy. Po co? – Dla zdrowia!

W Światowym Dniu Zdrowia chcemy pokazać, że warto oderwać się od komputera, zmienić pozycję na właściwą. To profilaktyka nie tylko chorób kręgosłupa, ale też wielu innych schorzeń – podkreśla marszałek województwa lubuskiego.

Ćwiczenia można wykonywać w strojach eleganckich więc sukienka, szpilki, czy garnitur nie były żadną przeszkodą. Urzędnicy na korytarzach rozpoczęli gimnastykę kilka minut po godz. 10.

Na szczęście ćwiczenia – choć obowiązkowe – były  łatwe, przyjemne i pomocne w pracy.  Poprowadzili je urzędowi koordynatorzy, którzy wcześniej przeszli specjalną  odprawę i szkolenie u Zbigniewa Guzka kierownika Zakładu Rehabilitacji w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze sp. z o.o.

Urzędnicy wstali zza biurek i wyszli na korytarz ze swoimi krzesłami. Dlaczego?

– Statystycznie wykonując siedzącą pracę, spędzamy w służbowym fotelu nawet 10 lat życia! Bóle kręgosłupa to tylko jedno z powikłań niewłaściwej postawy przed komputerem. Na szczęście w prosty sposób można temu zapobiegać – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, która sama przyznała, że miewa ból migrenowe od wielogodzinnej pracy za biurkiem.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.