Wodny świat w Raculi (FILM Z DRONA)

17 kwiecień 2017
(2 głosów)
NewsLubuski.pl

Tradycji musiała stać się zadość. Jak co roku, tak i tym razem na osiedlu Eden w Raculi (Zielona Góra) doszło do bitwy wodnej pomiędzy mieszkańcami a Ochotniczą Strażą Pożarną.

Mieszkańcy przygotowywali się do bitwy od Wielkiego Czwartku. Na jednym z podwórek stanęła wysoka platforma. U sąsiada zabunkrowany był samochód półciężarowy, na którym stanęły beczki z wodą. Były karchery, węże podłączone do hydrantów, wiadra, miski i butelki. Wszystko po to, by sprawić "łomot" strażakom.

Po dość długim oczekiwaniu zza zakrętu wyłonił się wóz strażacki. Podjechał bardzo powoli, jakby znajdujący się w nim strażacy liczyli na przegląd możliwości mieszkańców. I w tym momencie wszystko się zaczęło. W ruch poszły węże, za strażakami wjechał półciężarowy z wodą. Młodzi walczyli z wiadrami, pistoletami a nawet butelkami.  Woda pobierana była wprost ze specjalnie postawionego na ten cel basenu. Strażakom również nie zabrakło inwencji twórczej. Zza lasu wyjechał drugi wóz atakujący mieszkańców.  

Hydranty aż się zagrzały. Ulicą płynęły hektolitry wody. Do zabawy dołączyła natura. Zaczął padać deszcz, grad i śnieg jednocześnie. 

To był niezapomniany Lany Poniedziałek. Do zobaczenia za rok :)

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.