Malczewski tylko do niedzieli...

22 czerwiec 2017
(0 głosów)
Autor: 

Przed nami ostatnie dni z wystawą prac Jacka Malczewskiego w zielonogórskim muzeum. Zachęcamy wszystkich, którym jeszcze nie mieli okazji ich podziwiać, ale również tych, którzy ponownie chcieliby spotkać się z dziełami ojca polskich symbolistów. Ekspozycja czynna będzie do niedzieli 25 czerwca włącznie.

Prace zgromadzone na wystawie pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, które posiada drugą co do wielkości kolekcję dzieł tego malarza. Ważną również przez to, że są to obrazy związane z miastem, w którym Malczewski żył i tworzył.

Na zielonogórskiej wystawie zaprezentowane zostały 33 prace ukazujące różne wątki tematyczne podejmowane przez artystę, przez co w syntetyczny sposób mamy do czynienia z całokształtem jego twórczości.

Muzeum Ziemi Lubuskiej czynne jest: środa, czwartek, piątek: 11.00 – 17.00, sobota: 10.00- 15.00, niedziela: 10.00 – 16.00.

Ostatni zwiedzający wpuszczani są na pół godziny przed zamknięciem. Bilety w cenie: 10 zł - normalny/5 zł - ulgowy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.