RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

„Malowidła” w zielonogórskim muzeum

06 lipiec 2017
(0 głosów)
Autor: 

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w środę 12 lipca, o godz. 17.00 na otwarcie wystawy „Malowidła” Jacka Frąckiewicza – znakomitego malarza, grafika i ilustratora. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac malarskich i rysunkowych wprowadzających nas w świat pogodnej metafory o lekkim zabarwieniu satyrycznym.

Jacek Frąckiewicz urodził się 4 stycznia 1964 roku w Sędziejowicach. W latach 1984–1990 studiował na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Akademia im. Jana Długosza).

Jest laureatem 140 nagród i wyróżnień, które zdobywał w liczących się konkursach w Polsce i poza jej granicami. Wielokrotnie pełnił też funkcję jurora w międzynarodowych konkursach na rysunek satyryczny, m.in. w Czechach, Chorwacji, Serbii, Rosji i Izraelu.

Prace artysty znajdują się w zbiorach muzealnych w Gabrowie, Porto, Sintrze, Tolentino, Bordigherze, Surgucie, Płowdiw, Bonn i Tabrizie oraz w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie i w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, a także w polskich i zagranicznych kolekcjach prywatnych.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsze spotkanie artysty z naszym miastem. W roku 2009 Jacek Frąckiewicz był jednym z laureatów XII edycji Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny realizowanego wówczas ph. „Wino. Winobranie”, a dwa lata później w Galerii Pro Arte miała miejsce indywidualna wystawa jego prac satyrycznych.

 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.