Europejski Dzień Ofiar Przemocy z Nienawiści

19 lipiec 2017
(1 głos)
Autor: 
Pixabay

22 lipca to Europejski Dzień wsparcia dla Ofiar Przestępstw z Nienawiści. W tym dniu Wspólna ZG serdecznie zaprasza mieszkańców na wydarzenie organizowane na deptaku.

W sobotę od godz. 15:00 obok Galerii BWA będzie wystawiony namiot edukacyjny dla najmłodszych. O godz. 16:40 odbędzie się milczący protest przeciwko nienawiści i przemocy. Na zakończenie o godz. 17:00 w BWA odbędzie się projekcja filmu w reż. Wojciecha Szumowskiego pt. „Notatki z ciemności”.

Celem organizatorów tego wydarzenia jest pokazanie, że nie zgadzają się na dzielenie ludzi, czy to ze względu na pochodzenie, światopogląd, styl życia czy z innych powodów. Nie zgadzają się też na dzielenie ludzi na sorty, na przemoc – także tą w białych rękawiczkach, która może dokonywać się również poprzez odbieranie praw i wolności.

-My w sobotę o 16:40 pod BWA w milczeniu pokażemy swoje NIE dla wszelkiego rodzaju przemocy i nienawiści. Każdy kto z nami chce powiedzieć NIE nienawiści i przemocy jest mile widziany, zapraszamy - mówi Zofia Szozda jedna z organizatorek akcji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.