RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Dzień Wojska Polskiego w Drzonowie (ZDJĘCIA)

15 sierpień 2017
(1 głos)

15 sierpnia to dwa ważne święta dla każdego Polaka. Tego dnia obchodzone jest Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny, zwane również Świętem Matki Boskiej Zielnej oraz Święto Wojska Polskiego.

Z tej drugiej okazji w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie od samego rana odbywa się piknik militarny.

- Zaprosiliśmy dziś wszystkie współpracujące z nami jednostki wojskowe, czyli 31. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu - Krzesinach, 5. Pułk Artylerii w Sulechowie, 4. Przeciwlotniczy Pułk w Czerwieńsku czy 5. Kresowy Batalion Saperów z Krosna Odrzańskiego - mówi Piotr Dziedzic, dyrektor Muzeum. - Można zobaczyć sprzęt współcześnie używany. Saperzy wystawili ścieżkę saperską dla dzieci. Można zobaczyć wyrzutnię rakiet Langusta.

Oprócz tych atrakcji można zwiedzać stałą ekspozycję w muzeum i w pałacu i w plenerze.

- Są tez dodatkowe atrakcje w postaci pokazu kawaleryjskiego przygotowanego przez stowarzyszenie Lubusz - dodaje dyrektor. - Jest pokaz historycznego umundurowania przygotowane przez stowarzyszenie miłośników wojskowości. Zaprosiliśmy również rycerzy z Kożuchowa, którzy też będą mieli swój pokaz.

Poza tymi atrakcjami czekają na nas jeszcze stoiska militarne, tradycyjnie z zabawkami czy kulinarne.

W trakcie Pikniku Muzeum przeprowadzi kolejną atrakcyjną loterię fantową, z której zysk przeznaczony zostanie na konserwację eksponatów. Wstęp: dorośli bilet 6 zł, dzieci i młodzież do 18 r. życia bezpłatnie. Impreza potrwa do godz. 17.00

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Akcja "Wojskowe Wyzwanie"

  Akcja "Wojskowe Wyzwanie"

  Chcesz poczuć się jak żołnierz Wojska Polskiego? Chcesz przekonać się na własnej skórze jak szkolą się zmotoryzowani z Wielkopolskiej Brygady. Teraz jest to możliwe - podejmij #WojskoweWyzwanie

 • 18.05.2019 - Węgierska Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej

  18.05.2019 - Węgierska Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej

  Muzeum Ziemi Lubuskiej uprzejmie zaprasza w sobotę, 18.05.2019 w godz. 17.00 – 24.00 na Węgierską Noc w Muzeum

 • Ciężki sprzęt na drogach

  Ciężki sprzęt na drogach

  Mimo, iż czerwcowy sprawdzian szkoleniowy Czarnej Dywizji, ćwiczenie taktyczne z wojskami DRAGON-19 rozpocznie się w czerwcu, to już za kilka dni na drogach zachodniej części Polski należy się liczyć ze wzmożonym ruchem sprzętu wojskowego, przemieszczającego się w rejony przyszłych ćwiczeń.

 • Niewybuch w centrum Żar. Konieczna ewakuacja mieszkańców (ZDJĘCIA, MAPA)

  Niewybuch w centrum Żar. Konieczna ewakuacja mieszkańców (ZDJĘCIA, MAPA)

  Niewybuch z okresu II wojny światowej znaleziono w środę, 20 lutego, na posesji przy ul. Sienkiewicza w Żarach. Teren przez całą noc muszą pilnować policjanci. Rano niewybuch zostanie usunięty przez saperów. Konieczna będzie wówczas ewakuacja ludności z zagrożonego obszaru.

 • Najwyższe od lat podwyżki dla żołnierzy

  Najwyższe od lat podwyżki dla żołnierzy

  Zgodnie z zapowiedzią ministra Mariusza Błaszczaka, żołnierze Wojska Polskiego otrzymają wyższe wynagrodzenia od 1 lutego z wyrównaniem od 1 stycznia. To efekt podpisanego przez szefa MON i opublikowanego 23 stycznia w dzienniku urzędowym rozporządzenia w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych.

 • Szkolenie na „piątkę”

  Szkolenie na „piątkę”

  W dniach 17-18 stycznia żołnierze kompanii manewrowej przygotowującej się do V zmiany PKW Rumunia na obiektach OSPWL Wędrzyn zostali poddani ocenie stopnia wyszkolenia na szczeblu drużyn.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.