Nie składamy parasolek - manifestacja

29 wrzesień 2017
(1 głos)
Autor: 
Pixabay

Przed nami Czarny Wtorek, czyli akcja zbierania podpisów oraz protest w obronie praw kobiet. 3 października o godz. 17.00 uczestnicy zbiorą się na Placu Bohaterów w Zielonej Górze.

- Głośno wyrazimy swoje postulaty, a także sprzeciwimy się temu, co obecnie robi władza. Żądamy edukacji seksualnej dla dzieci i młodzieży, odpowiedniej opieki nad kobietami w ciąży i po porodzie, dostępnych dla kobiet w ciąży badań prenatalnych, możliwości wolnego wyboru w zakresie macierzyństwa w tym do decyzji o aborcji do 3 miesiąca ciąży, zakazu umieszczania drastycznych wystaw i demonstracji przed szpitalami i szkołami. Mówimy głośne STOP decydowaniu czy kobieta może i chce posiadać dzieci czy nie. Władza powinna wspierać te kobiety, które chcą posiadać dzieci i jednocześnie decyzję o macierzyństwie pozostawić właśnie kobietom. Dość ingerencji w nasze życie - mówi Zofia Szozda Wspólna ZG.

Kobiety i mężczyźni musimy się obudzić, dość letargu, dość mówienia, że mnie to nie dotyczy. Władza szykuje także kolejny cios w zapewnienie bezpieczeństwa dla ofiar przemocy, którymi najczęściej są kobiety i dzieci - w tajemnicy przygotowuje projekt wypowiedzenia Konwencji antyprzemocowej - dodają organizatorzy akcji.

Dodatkowo składamy do budżetu obywatelskiego projekt dotyczący leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla par zameldowanych na pobyt stały lub czasowy na terenie Zielonej Góry. Taką drogą podążył już Płock. Leczenie niepłodności metodą in vitro znalazło się wśród 80 projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Płocka na 2018 r. i zostało dopuszczone do głosowania. Chcemy, aby to mieszkańcy Zielonej Góry pokazali, co uważają o naszym projekcie. Mamy nadzieję, że projekt będzie mógł zostać dopuszczony do głosowania - mówi Zosia Szozda.

plakat

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.