Smaki wschodu – smaki człowieka – wystawa portretu na festiwalu filmowym

14 październik 2017
(2 głosów)

Przy okazji filmowych spotkań w Piekarni Cichej Kobiety oglądać można było wystawę portretów nawiązujących treścią, przesłaniem bądź artystycznym skojarzeniem do prezentowanego repertuaru filmowego.

Twórcami czarno-białych obrazów są młodzi fotograficy z regionu, kuratorami znani zielonogórscy artyści Jacek Serżysko, Marek Sarnowski i Barbara Panek – Sarnowska.

Podczas wernisażu zapytaliśmy autorów i inspiracje:

Na zdjęciach portretowych często wychodzi dużo z charakteru fotografa. Jestem introwertyczną osobą i myślę, że dlatego szukam w ludziach mocnego spojrzenia, melancholii i spokoju. Tak kojarzą mi się anonimowi przechodnie, których uwieczniłam na swoich fotografiach podczas podróży po krajach Wschodu – powiedziała jedna z autorek, Marta Chorczyżewska.

Co znaczy według Ciebie bycie w dzisiejszych czasach fotografem? Wystarczy robić́ dobre zdjęcia?

Nietuzinkowe zdjęcia to podstawa, jednak najważniejszy jest przekaz, po co nacisnęłaś migawkę. Jeśli wiesz po co może oglądającego też będzie to obchodzić. Każdy dziś robi zdjęcia, pstrykanie bez sensu nie jest niczym złym, ale nie widzę w tym sensu. A sztuka powinna chyba jednak tego sensu poszukiwać. Tak jak poszukuje go zielonogórski festiwal – skomentował autor zestawu "ot poszukując Ciebie”, pseudonim FOtSzoot.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.