Tak bym chciała damą być... (FILM)

17 listopad 2017
(1 głos)

Dama z żurnala - pod takim hasłem otwarto dziś wystawę w Muzeum Miejskim w Nowej Soli. Ta niecodzienna wystawa przedstawia stroje kobiece z lat 1820-1900 z kolekcji Anny Moryto.

- Wystawionych zostanie 19 kompletnych sukien pochodzących z XIX wieku, karty z żurnali modowych, które rozpowszechniły się właśnie w wieku XIX, oryginalne wykroje z tego okresu - mówi dr Tomasz Andrzejewski, dyrektor Muzeum. - Wszystkie stroje pochodzą z największej w Polsce kolekcji prywatnej pani Anny Moryto, która przez fascynację historią sztuki użytkowej stała się obecnie cenioną konsultantką w tej dziedzinie.

Wystawę koniecznie trzeba zobaczyć. Stroje z lat 1800-1900 to bardzo rzadki okaz. W Polsce właściwie niedostępne w handlu antykwarycznym.

Podczas wernisażu zobaczymy stroje spacerowe i wizytowe, toalety balowe, suknie na specjalne okazje np. żałobną i świetnie zachowaną suknię ślubną. Dwie niedawno zakupione przez kolekcjonerkę suknie jeszcze nigdzie nie były wystawiane – w Nowej Soli będzie ich „debiut”. Poza strojami będzie również możliwość 

Wystawa potrwa do 15 stycznia 2018 roku.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.