Rusza tegoroczna edycja akcji „Bezpieczny stok”

22 listopad 2017
(0 głosów)
Autor:  Aleksandra Lalka

Sporty zimowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Wraz ze wzro-stem zainteresowania narciarstwem i snowboardingiem powinna też wzrastać świadomość, jak odpowiednio zachowywać się na stoku, by była to dla nas bezpieczna zabawa. Z pomocą przychodzą Polskie Stacje Narciarstwa i Turystyki.

To już XIII akcja „Bezpieczny stok” Polskich Stacji Narciarstwa i Turystyki. Dedykowana jest najmłodszym użytkownikom stoków narciarskich, ale i ich rodzinom. W jej ramach przeprowadzone zostaną lekcje w szkołach oraz akcje na stokach. Pierwsza część akcji rozpoczęła  się już wczoraj,  21 listopada i obejmuje przede wszystkim szkoły z Zielonej Góry i okolic. Kolejnym etapem będą wydarzenia na stokach – sześć z nich odbędzie się jeszcze tego roku w terminie 15–31 grudnia, druga zaś część przewidziana jest na okres feryjny (od stycznia do marca 2018 r.). Ze względu na intensywne oblężenie stoków w tym czasie, zostanie przeprowadzonych aż 15 akcji z udziałem ratowników GOPR i TOPR.

Młodzi fani sportów zimowych dowiedzą się, jak odpowiednio przygotować się do jazdy przed sezonem. – Bardzo ważne jest, aby przed wyruszeniem na stok spraw-dzić stan naszego sprzętu – mówi Sylwia Groszek, rzecznik prasowy PSNiT. Jak do-daje, chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że o swoje bezpieczeństwo można zadbać jeszcze przed założeniem na nogi nart czy deski snowboardowej. Najpierw sprawdźmy, czy nie wymagają one serwisowania i czy posiadamy cały niezbędny ekwipunek, a przede wszystkim kask. Będziemy nieraz podkreślać, że jest to klu-czowy element naszej ochrony i niezmiernie ważne jest jego odpowiednie dopaso-wanie.

Podczas akcji „Bezpieczny stok” organizatorzy zwracają też uwagę na narciarską etykietę. Zachowując się odpowiednio na stoku, jesteśmy w stanie wyeliminować wiele potencjalnych zagrożeń i sprawić, by sezon był dla nas bezpieczną zabawą.

– To przede wszystkim zachowanie zgodne z normami FIS – Międzynarodowej Fe-deracji Narciarskiej. Ich znajomość usprawnia poruszanie się po stokach i zwiększa bezpieczeństwo osób z nich korzystających. Naczelną zasadą jest, by zawsze do-stosowywać prędkość do swoich umiejętności i warunków na stoku oraz stosować się do rozmieszczonych oznakowań tras i oznaczeń przy nich – komentuje Sylwia Groszek.

Akcję wspiera m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki, MSWiA, TOPR, GOPR oraz Po-licja, a jej szczegółowy harmonogram lekcji oraz akcji na stokach wkrótce zostanie udostępniony na stronie bezpiecznienastokach.pl oraz na fanpage’u Bezpiecznie na stoku (facebook.com/bezpiecznystok).

stok

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.