Uniwersytet Zielonogórski nagrodzony w naukach przyrodniczych przed UJ i UW

28 listopad 2017
(0 głosów)

Uniwersytet Zielonogórski nominowany do Nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders 2017 w dwóch kategoriach, został zwycięzcą w kategorii Natural Sciences (nauki przyrodnicze), w której otrzymał nominację wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Warszawskim.

Nagrody są wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i których publikacje miały największy wpływ na postrzeganie polskiej nauki na świecie, co jest definiowane poprzez stały wzrost liczby publikacji w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych, udziału zagranicznych współautorów oraz cytowalność w danej dyscyplinie. Na Uniwersytecie Zielonogórskim bardzo szeroką dziedzinę Natural Sciences reprezentuje wiele dyscyplin, ale nagroda została przyznana za publikacje i cytowania z: astronomii, fizyki i matematyki - w tych dyscyplinach posiadamy prawa do nadawania stopnia doktora habilitowanego, co w regulaminie nagrody było warunkiem nominacji.

- Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ELSEVIER Research Impact Leaders 2017 nastąpiło podczas uroczystej Gali w ramach konferencji Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą, która odbyła się wczoraj, 27 listopada w Warszawie - informuje Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego. - Nagrodę odebrał prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Giorgi Melikidze.

Nagroda Research Impact Leaders po raz pierwszy została przyznana w roku 2016 i jest częścią światowej inicjatywy wydawnictwa Elsevier, mającej na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki w wielu dyscyplinach. Nagroda ma promować wysoką jakość badań naukowych oraz potrzebę zwiększania poziomu ich umiędzynarodowienia.

Nagrody przyznawane są w sześciu szerokich dziedzinach nauki (według klasyfikacji OECD):

• Life Sciences/Agricultural Sciences – Nauki o życiu / Nauki rolnicze

• Engineering and Technology- Nauki inżynieryjne i techniczne

• Humanities - Nauki humanistyczne

• Medical Sciences - Nauki medyczne

• Natural Sciences - Nauki przyrodnicze

• Social Sciences - Nauki społeczne

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.