Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

18 luty 2018
(2 głosów)
Pixabay

W poniedziałek, 19 lutego rozpoczyna się "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem", którego celem będzie zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Zielonogórska policja zorganizuje punkty konsultacyjne oraz uruchomi telefon zaufania.

W ramach obchodów "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" trwającego od 19 lutego do 25 lutego policjanci wspólnie z innymi specjalistami będą pełnić dyżury w Komendzie Miejskiej, Komisariacie Policji w Sulechowie oraz Posterunkach Policji w Babimoście, Kargowej i Trzebiechowie. Ponadto dyżury dla osób potrzebujących pomocy i wsparcia pełnione będą w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem prowadzonym przez Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet „Baba".

Oprócz policjantów w punktach konsultacyjnych będzie można spotkać się również z psychologiem, prawnikami, terapeutami, jak również z pracownikami miejskiego ośrodka pomocy społecznej, którzy chętnie udzielą porad i pomocy.

W punktach konsultacyjnych zostaną także udostępnione bezpłatne poradniki i ulotki informacyjne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Każda osoba zainteresowana - ofiara przestępstwa lub osoba jej bliska będą mogły ponadto zgłaszać się osobiście lub pod numerem telefonu uruchomionym w KMP w Zielonej Górze 68 476 21 60 działającym w dniach 19 - 23 lutego w godz. 8.00 – 14.00.

Przedstawiamy wykaz zaplanowanych dyżurów w punktach konsultacyjnych dla ofiar przestępstw w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, zorganizowanych w rejonie powiatu zielonogórskiego w dniach 19-23.02.2016r.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.