Szkolne dziennikarstwo (ZDJĘCIA)

30 marzec 2018
(0 głosów)
Autor: 

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kostrzynie nad Odrą wcielili się w rolę dziennikarzy i odwiedzili policjantów by przeprowadzić z nimi wywiad na temat zjawiska cyberprzemocy. Wskazówki oraz cenne informacje dotyczące form agresji elektronicznej oraz związanych z nią faktów i mitów opublikowano na łamach szkolnej gazetki.

Policjanci prewencji oraz dzielnicowi realizujący programy profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży cyklicznie odwiedzają placówki oświatowe, by przypominać najmłodszym o tym, w jaki sposób mogą uniknąć wielu zagrożeń. Podczas jednego z takich spotkań w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kostrzynie nad Odrą uczniowie zaproponowali by tematowi cyberprzemocy poświęcić miejsce w gazetce szkolnej. O udzielenie odpowiedzi na trudne pytania dotyczące bardzo szybko rozwijającego się zagrożenia poprosili funkcjonariuszy ds. nieletnich kostrzyńskiego Komisariatu Policji.

Młodzi adepci dziennikarstwa zadawali pytania st. asp. Annie Suroń oraz asp. Piotrowi Piaseckiemu z Zespołu ds. Wykroczeń, organizacji Służby, Patologii i Nieletnich Referatu Prewencji. Uczniów ciekawiło między innymi to, w jaki sposób można ustrzec się przed kłopotami i zagrożeniami, jakie ze sobą niesie Internet, a także jaki wpływ na otoczenie ma tzw. hejt. Policjanci radzili, co zrobić w przypadku gdy staliśmy się ofiarami agresji elektronicznej, a także kiedy powinien niepokoić nas kontakt nawiązany z inną osobą w Internecie. Odpowiadali także na pytania o odpowiedzialność karną za dopuszczenie się takich form agresji jak prześladowanie, zastraszanie, nękanie lub wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu, SMS-a, wiadomości e-mail, witryn internetowych czy portali społecznościowych. Przypominali, że w Internecie nikt nie jest anonimowy, a wirtualne znajomości nie zawsze są nawiązywane w przyjaznych zamiarach.

źródło: KMP w Gorzowie Wlkp.

Marcin Sepski

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.