Strażacy z Lubska z nowym samochodem gaśniczym (ZDJĘCIA)

14 maj 2018
(3 głosów)
Autor:  Redakcja
Strażacy z Lubska z nowym samochodem gaśniczym fot. KP PSP Żary, P.S. Bocar

Od kilkunastu dni na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubsku znajduje się nowy samochód gaśniczy z modułem proszkowym. Prócz standardowego wyposażenia na samochodzie znajduje się agregat proszkowy oraz system piany sprężonej. Nowy wóz, który kosztował około 1 mln 199 tysięcy złotych zakupiono w ramach projektu "Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym - etap I".

Samochód gaśniczy, który otrzymali strażacy z Lubska zabudowany został na podwoziu Volvo FL 280 o napędzie miejskim 4×2 z silnikiem o mocy 210 kW, spełniającym normę Euro 6. Jego zabudowę wykonano z profili nierdzewnych, a ponadto pojazd posiada automatyczną skrzynię biegów.

Na jego wyposażeniu znajduje się zbiornik wody o pojemności 3000 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego 300 l. Na dodatek zamontowany został system piany sprężonej CAFS - SPS 2400 o zbiorniku 100 litrów i agregat proszkowy, który pomieści 250 kg proszku gaśniczego wraz z linią szybkiego natarcia. Z kolei do podawania wody wykorzystana została dwuzakresowa autopompa o wydajności 1600 l/min.

Dodatkowo do pojazdu dołożony został średni zestaw narzędzi hydrualicznych, 6 aparatów ochrony dróg oddechowych, 3 butle powietrzne oraz zestaw PSP-R1 (torba medyczna, deska ortopedyczna i szyny do stabilizacji złamań). Nie zabrakło również 5 radiotelefonów przenośnych i jednego przewoźnego (ulokowany w samochodzie).

Pojazd został uroczyście zaprezentowany i poświęcony podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Żarach.

Fot. KP PSP Żary, P.S. Bocar

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.