RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

"Idzie nowe i lepsze", czyli lubuska kolej z wieloma nowościami oraz udogodnieniami

11 lipiec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
"Idzie nowe i lepsze", czyli lubuska kolej z wieloma nowościami oraz udogodnieniami Redakcja

Idzie nowe i lepsze - tak w największym skrócie można opowiedzieć o zmianach na kolei w województwie lubuskim. Mowa m.in. o nowych biletomatach na dworcach, platformie do sprzedaży biletów i planowanych otwarciach kolejnych stacji. - Wychodzimy naprzeciw potrzebom pasażerów - mówi członek zarządu Alicja Makarska.

Pociągiem na Pol’and’Rock Festiwal

Rok temu jeszcze Przystanek Woodstock, teraz już Pol’and’Rock Festiwal. Zmieniła się nazwa największego lubuskiego festiwalu muzycznego, ale niezmiennie na wydarzenie warto wybrać się pociągiem. - Każdego dnia na festiwal będzie można dojechać po południu z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry. Nie trzeba będzie szukać noclegu i czekać na dworcu, bo pociąg powrotny będzie jechał w nocy - tłumaczy Alicja Makarska, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Festiwal wystartuje 2 sierpnia. Oprócz pociągów regionalnych na wydarzenie będzie można pojechać także pociągami krajowymi musicREGIO, na które sprzedaż ruszy 10 lipca.

Z Nowego Kisielina już od grudnia

- Wraz z nowym rozkładem jazdy zostanie uruchomiona stacja Nowy Kisielin. Będą zatrzymywały się tam wszystkie pociągi PolRegio. Dzięki temu 2500 pracowników strefy gospodarczej może spokojnie skorzystać z komunikacji kolejowej. Liczymy, że na atrakcyjności zyska również sama strefa - mówi Sławomir Kotylak, Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji w Urzędzie Marszałkowskim.

Przystanek zostanie wyposażony w nowe oświetlenie oraz wiaty dla podróżnych i perony jednokrawędziowe. Pasażerowie skorzystają z niego już w grudniu tego roku.

Bilet w telefonie lub biletomacie

Jedną z kolejowych nowości są biletomaty na dworcach w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. Z tych podróżni mogą już korzystać od końca czerwca. - Okres wakacyjny oznacza zawsze duży ruch na dworcach. Biletomaty są naszą odpowiedzią na potrzeby pasażerów. Staramy się, aby podróżni mogli kupować bilety w możliwie najbardziej komfortowy sposób - zapewnia Krzysztof Pawlak, dyrektor Lubuskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Dodajmy, że w planach jest stawianie kolejnych biletomatów, ale to nie jedyne udogodnienie, z jakiego mogą skorzystać podróżni. Lubuszanie od początku lipca bilety mogą kupić także za pośrednictwem aplikacji mobilnej KOLEO. To platforma, która umożliwia zakup biletów kolejowych z przesiadkami pomiędzy różnymi przewoźnikami.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.