Całkowite zaćmienie księżyca. Planetarium Wenus zaprasza do wspólnego oglądania (FILM)

27 lipiec 2018
(2 głosów)

Dziś czeka nas najdłuższe bo ponad 100 min zaćmienie księżyca. Jak informuje dr hab. Wojciech Lewandowski z Uniwersytetu Zielonogórskiego zaćmienie księżyca następuje wtedy kiedy wchodzi w cień Ziemi. Odbywa się to zazwyczaj dwukrotnie w roku.

Samo zaćmienie zaczyna się około 21.30 naszego czasu, sam jego środek wypada na około 22.20 a żeby je zobaczyć nie trzeba się specjalnie przygotować. Jeśli będziemy mieć trochę szczęścia będziemy mogli obserwować ciemnoczerwony kolor księżyca. Nie oznacza to że jest to zły omen. - Widok czerwonego księżyca robi wrażenie, ale nie mamy żadnego naukowego potwierdzenia, aby ten księżyc w jakikolwiek sposób wpływał na nasze życie. Jedyny wpływ jako może mieć księżyc na człowieka to jego jasność. Możemy nawet czytać książkę bez dodatkowego oświetlenia - informuje dr.

Planetarium Wenus zaprasza Zielonogórzan pod Amfiteatr. Będą przygotowane teleskopy, dla gości specjalny piknik oraz lekcja astrofotografii.

- Podczas lunarnego spektaklu posłuchamy nastrojowej muzyki - informują organizatorzy. - Zachęcamy do wzięcia pod pachę, pod rękę, za rękę, na barana (itd) swoich instrumentów muzycznych. Zrobimy inter galaktyczne Jam Session :) Nie zapomnijcie aparatów foto, kamer, statywów i wężyków spustowych. Pobawimy się w astro fotografię (z mini warsztatami). Ze wspólnych zdjęć i filmów stworzymy sky-kolaż. Szykujemy poczęstunek - m.in. bób z orzeszkami, warzywne sałatki z ziołami, arbuzy - dużo arbuzów. Chętnie też skosztujemy Waszych frykasów :) Podzielmy się szamą w tę szamańską noc. To nie koniec kosmicznych atrakcji 27 lipca. W tym samym czasie (!) co zaćmienie planeta Mars będzie w tzw. Wielkiej Opozycji. Wtedy to nasz czerwony sąsiad ulokuje się w takim miejscu swej orbity, w którym jest najbliżej Słońca i całkiem blisko Ziemi osiągając tym samym swą największą jasność.

Początek imprezy godz. 20.30 Piast-Polana ul. Czesława Niemena, Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.