RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

65 lat kręcą Lubuskiem (ZDJĘCIA)

22 październik 2018
(2 głosów)
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa ma 65 lat! Urodziny świętował hucznie podczas koncertu dla niepodległej.

- Przez te 65 lat zespół roztańczył, zawirował, zakręcił całym naszym regionem. Dziękuję kilku pokoleniom instruktorów, choreografów, twórców zespołu za to, że zawsze byliście i jesteście naszymi najlepszymi ambasadorami, naszą prawdziwą lubuską marką – mówiła podczas koncertu marszałek Elżbieta Anna Polak.

Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa jest zespołem folklorystycznym z wieloletnią historią. Został założony w 1953 roku w Nowej Soli, a od 1989 roku funkcjonuje przy Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. W 2018 roku zespół świętuje 65-lecie istnienia.

W swojej wieloletniej historii zespół koncertował na wielu scenach świata odwiedzając m.in. Brazylię, Meksyk, Panamę, USA, Kanadę, Tajwan, czy Chiny. Obecnie w zespole funkcjonują cztery grupy: dziecięca, młodzieżowa, dorosła oraz grupa śpiewacza. Osobną grupę tworzą studenci, którzy tańczą w zespole w ramach zajęć wf-u na Uniwersytecie Zielonogórskim. - Nasz Lubuski zespół w sposób szczególny promuje region, dziedzictwo kulturowe naszej ojczyzny, prawdziwe patriotyczne wartości i naszą tożsamość. Tańczcie nam 100 lat, do końca świata i jeszcze dzień dłużej. To dzięki wam Lubuskie jest taki kolorowe – mówiła marszałek Polak.

Podczas tego niezwykłego wydarzenia spotkali się artyści, którzy przewinęli się przez zespół przez te wszystkie lata. Obecnie najstarszy czynny artysta ma 83 lata. Najmłodszy 7 lat.

Źródło: lubuskie.pl, zdjęcia:  Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.