RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim a Neijang Normal University (Chiny)

23 październik 2018
(1 głos)
Uniwersytet Zielonogórski

Wczoraj, 22 października prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego - prof. Giorgi Melikidze i prorektor ds. współpracy międzynarodowej Neijang Normal University - prof. Huang Hui (Chiny) podpisali umowę o współpracy pomiędzy uczelniami.

W spotkaniu z przedstawicielami chińskiego uniwersytetu wzięli również udział reprezentanci wydziałów UZ zainteresowanych międzynarodową współpracą. A ta ma dotyczyć głównie wymiany studentów i doprowadzeniu do podwójnego dyplomowania. Umowa dotyczy także wymiany słuchaczy studiów doktoranckich oraz pracowników naukowo-dydaktycznych.

Inicjatorami podpisania porozumienia byli prof. Witold Jarczyk i dr Justyna Jarczyk z Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, którzy od kilku już lat współpracują z Neijang Normal University. Dlatego też w umowie znalazł się aneks dotyczący szczególnej współpracy pomiędzy Wydziałem Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego a Wydziałem Matematyki uniwersytetu chińskiego.

Źródło:Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.