RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

"Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci". Komendant główny pisze do policjantów

06 listopad 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
"Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci". Komendant główny pisze do policjantów MSWiA

6 listopada br. Komendant Główny Policji wystosował list otwarty do policjantek i policjantów. Sprawa dotyczy masowego przechodzenia funkcjonariuszy na zwolnienia lekarskie tzw. L4. Policjanci protestują w ten sposób przeciwko niskim zarobkom i warunkom pracy.

Ponad 20 proc. lubuskich policjantów jest już na zwolnieniu lekarskim. To dane z poniedziałku z godz. 13. Zwolnienia to część protestu funkcjonariuszy przeciwko niskim zarobkom i warunkom pracy. - Na zwolnieniu lekarskim na pewno przebywa większość policjantów ruchu drogowego. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę, ponieważ chorujący są zobowiązani do dostarczenia zwolnienia pracodawcy nie później niż w ciągu kilku dni od daty jego otrzymania. - podaje dla portalu NewsLubuski.pl - st. sierż. Mateusz Sławek z Zespołu Prasowego KWP w Gorzowie Wlkp. 

Policjanci od kilku miesięcy walczą o godne warunki pracy, odmrożenie waloryzacji uposażeń, 100-procentowej odpłatności za nadgodziny, pełnopłatnych zwolnień lekarskich za 30 dni w roku oraz powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego. MSWiA wciąż utrzymuje, że robi wszystko, by udało się pogodzić postulaty oraz możliwości budżetowe. Do tej pory nic się jednak nie zmieniło.

"Koleżanki i Koledzy. Od 28 lat jestem policjantem. Dzisiaj mam ogromny zaszczyt stać na czele tej niezwykłej formacji, a jest to efektem ciężkiej, pełnej oddania i poświęcenia służby - mojej i wszystkich tych wspaniałych ludzi, którymi przyszło mi na przestrzeni lat kierować" - takimi słowami swój list do funkcjonariuszy policji rozpoczyna gen. insp. Jarosław Szymczyk. 

Komendant wspomina również o propozycji MSWiA w sprawie podwyżek w kwocie 562 złotych dla funkcjonariuszy w 2019 roku, płatne w 100 proc. L4 za pierwsze 30 dni zwolnienia lekarskiego, zniesienie progu 55 lat życia do nabycia praw emerytalnych oraz płatne nadgodziny. - W tym zakresie warto jest współpracować i działać razem ze związkami. Jestem przekoanny, że Wam się to należy - dodaje Szymczyk.

Komendant w dalszej treści listu zapewnia, że będzie pracował nad dalszą poprawą sytuacji oraz osobiście będzie walczył o każdą złotówkę dla funkcjonariuszy.

"Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co się może stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami jako jeden z Was i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci." - fragment listu do policjantów.

Całość listu możecie przeczytać poniżej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.