Uczniowie zielonogórskiego Ekonomika prowadzili RKO przez 100 minut. Wszystko dla Niepodległej (ZDJĘCIA)

09 listopad 2018
(3 głosów)
Autor: 
Uczniowie zielonogórskiego Ekonomika prowadzili RKO przez 100 minut Redakcja

W piątek, 9 listopada, w zielonogórskim Ekonomiku zorganizowano akcję "100 minut dla Niepodległej", która polegała na jednoczenym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Przedsięwzięcie miało w dość nietypowy sposób upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zachęcić uczniów do udzielania pierwszej pomocy.

W akcji udział brało 38 uczniów zielonogórskiego technikum. Każdy w nitrylowych rękawiczkach oraz z wykorzystaniem maseczki do sztucznego oddychania conajmniej kilka razy prowadził pośredni masaż serca wraz z oddechami ratowniczymi. Cel akcji był szczytny - upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przy ćwiczeniu poprawnego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Celem akcji było również zachęcenie uczniów do udzielania pierwszej pomocy. Koordynator akcji, ratownik medyczny Łukasz Frączkiewicz, często zwracał uwagę na dużą znieczulicę występującą w społeczeństwie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.