Eliminacje powiatowe OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

28 marzec 2019
(2 głosów)
Autor: 
Eliminacje powiatowe OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" w Zielonej Górze Redakcja

W czwartek, 28 marca, w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze odbyły się Eliminacje Powiatowe do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W Turnieju w trzech kategoriach wiekowych udział wzięło blisko 30 uczestników reprezentujących gminy powiatu zielonogórskiego.

Turniej rozpoczął się po godzinie 10:00. Uroczyście otworzył go bryg. Maksymilian Koperski, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze wraz z członkiem komisji, bryg. Dariuszem Kaczmarkiem. W pierwszym etapie eliminacji przeprowadzono sprawdzian pisemny. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań z zakresu szeroko pojętego pożarnictwa.

W przerwie, kiedy komisja oceniała prace, młodzież mogła zwiedzić budynek Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zapoznać się z wyposażeniem strażaków. Ponadto zastępca dowódcy jednostki kpt. Mariusz Olszewski przedstawił najmłodszym, jak przebiega 24-godzinna służba.

Po podliczeniu punktów z pierwszego etapu rozpoczął się finał ustny dla pięciu osób, które najlepiej rozwiązały test w poszczególnych kategoriach wiekowych. Młodzież losowała zestawy pytań i po chwili zastanowienia musiała na nie odpowiedzieć. Poprawność udzielonych odpowiedzi na bieżąco oceniała komisja.

Zgodnie z regulaminem, uczestnicy zajmujący dwa pierwsze miejsca w każdej kategorii awansowali do dalszych eliminacji na szczeblu wojewódzkim. Już 26 kwietnia będą oni reprezentować powiat zielonogórski w Nowym Miasteczku. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dodatkowo do rąk zwycięzców powędrowały nagrody. Ich wręczenia dokonał bryg. Maksymilian Koperski oraz bryg. Dariusz Kaczmarek.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.