Strażacy-ochotnicy polewali domy w Lany Poniedziałek. To już tradycja (ZDJĘCIA)

22 kwiecień 2019
(4 głosów)
Autor: 
Strażacy-ochotnicy polewali domy w Lany Poniedziałek. To już tradycja OSP Świdnica

To już coroczna tradycja. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy od samego rana polewali domy na szczęście. Podobny zwyczaj kultywowany jest także w wielu innych miejscowościach w Lubuskiem.

W gminie Świdnica każdy wielkanocny poniedziałek nie może obyć się bez polewania wodą z wozu strażackiego. Ochotnicy wyposażeni w kartki ze świątecznymi życzeniami rokrocznie jeżdżą od domu do domu i polewają je na szczęście. Wszystko po to, aby chronić mieszkańców Świdnicy, Wilkanowa, Rybna oraz Piasków przed wszelkimi nieszczęściami i ustrzec domostwa od ognia.

Podobne wydarzenie zorganizowali również ochotnicy z Trzebiechowa. Mieszkańcy, którzy biorą polewanie budynków za dobrą wróżbę, mogli wesprzeć strażaków drobnymi datkami. - W tym roku pobiliśmy nasz dyngusowy rekord, co pozwoli nam na zakup motopompy pływającej do ciężkiego samochodu gaśniczego - piszą na swojej stronie.

Fot. OSP Świdnica, OSP Trzebiechów

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.