RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Wysoki stan Odry. Przeprawy promowe wstrzymane (ZDJĘCIA)

28 maj 2019
(2 głosów)
Wysoki stan Odry. Przeprawy promowe wstrzymane Redakcja

Stan wody w Odrze jest podwyższony. Powodem tego są intensywne, obfite opady deszczu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że aktualnie kulminacja wezbrania na Odrze przepływa przez Głogów, 45 cm powyżej stanu ostrzegawczego (445 cm). Wysokość uformowanej fali wezbraniowej w niektórych miejscach wynosi około 2 metrów. W godzinach południowych i popołudniowych wzrost poziomu wody powyżej stanów ostrzegawczych związany z przechodzeniem fali wezbraniowej notowany będzie na stacji Cigacice a następnie na stacji Nietków.

Sytuacja na Odrze na Dolnym Śląsku osiąga poziom wysoki i ostrzegawczy. W niedzielę ten stan ma się powoli stabilizować.

Z powodu wysokiego stanu wody nie działają wszystkie lubuskie przeprawy promowe; w Milsku, Pomorsku, Brodach i Połęcku.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.