Zbieramy kasztany dla Domu Samotnej Matki

19 wrzesień 2019
(1 głos)
Zbieramy kasztany dla Domu Samotnej Matki Pixabay

Dom Samotnej Matki z Zielonej Góry po raz kolejny prosi mieszkańców o zbieranie i dostarczanie kasztanów. Dary jesieni zostaną zamienione na środki pieniężne wykorzystywane do realizacji działań statutowych.

- Prosimy, by kasztany zbierać do worków z materiału, nie z folii, gdyż gniją i nie nadają się do przekazania. Nawet kilka dni w foliowym worku powoduje, że nadają się tylko do wyrzucenia - mówi w Radio Zielona Góra Tomasz Lehman, przewodniczący Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze. - Dzięki Waszej pomocy, zarówno tych zorganizowanych działań przez palcówki edukacyjne, prywatne firmy, ale też nieformalne grupy, rodziny czy pojedyncze osoby, w zeszłym roku udało nam się pozyskać kwotę 2200 zł.

Poza kasztanami stowarzyszenie prosi również o przynoszenie plastikowych nakrętek.

- Przekazaliśmy także pozyskane przy okazji zbiórki kasztanów nakrętki. Po przekazaniu do sprzedaży uzyskaliśmy kwotę 720 zł - dodaje Lehman. - Zatem łącznie mamy 2 920 zł. Kwota ta przeznaczona będzie na realizowane przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka prowadzący Dom Samotnej Matki działania skierowane do osób dotkniętych przemocą i będących w kryzysie.

W zeszłym roku najwięcej kasztanów zebrały zielonogórskie szkoły, ale nie brakowało również osób prywatnych. Akcja potrwa około 2 miesiące.

Kasztany i nakrętki można przynosić do siedziby Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze przy ul. Piaskowej 9e.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.