Kandydaci muszą oczyścić miasto z nielegalnie powieszonych banerów

27 wrzesień 2019
(2 głosów)
Kandydaci muszą oczyścić miasto z nielegalnie powieszonych banerów Patryk Nowakowski (archiwum prywatne)

Zielonogórscy działacze, Joanna Liddane i Patryk Nowakowski rozpoczęli walkę z nielegalnie powieszonymi banerami wyborczymi. Walkę tę wygrali. Kandydaci muszą oczyścić miasto z nielegalnie powieszonych banerów.

Kilka dni temu działacze udali się do Urzędu Miasta Zielona Góra, aby sprawdzić który z kandydatów posiada pozwolenie na wieszanie swoich banerów na barierkach przy pasie drogi czy innych, nietypowych miejscach w mieście.

- Wieszając bilbordy przy pasach drogowych czy na barierkach kandydaci łamią prawo - mówi Patryk Nowakowski. - Aby powiesić gdziekolwiek reklamę czy bilbord wyborczy każdy, niezależnie od rodzaju działalności musi posiadać umowę. 

Działacze udali się do Urzędu Miasta gdzie złożyli wniosek o udostępnienie informacji publicznej odnośnie umów pomiędzy Urzędem a komitetami na pasach drogowych. Jak się okazało żaden z Komitetów Wyborczych nie zawarł umowy z Miastem na wydzierżawienie żółtych barierek drogowych - informuje Joanna Liddane. - Okazuje się, że wszystkie banery wiszą nielegalnie.

Po rozpatrzeniu wniosku magistrat wydał informację, że nie ma zgody Prezydenta Miasta na banery wyborcze mocowane do elementów zabezpieczenia ruchu pieszych i rowerzystów U-11 ( barierki segmentowe i ogrodzenia łańcuchowe) i wszyscy kandydaci zostali wezwani do usunięcia w trybie pilnym swoich plakatów a za każdy dzień zajęcia naliczona będzie kara finansowa.

Do sprzątnięcia banerów z żółtych barierek wezwani zostali:

Piotr Barczak, Zbigniew Kościk, Marek Ast, Stanisław Iwan, Jerzy Materna i Jacek Porwich z Prawa i Sprawiedliwości

Łukasz Mejza, Stanisław Tomczyszyn, Andrzej Gembara i Marek Halasz z Polskiego Stronnictwa Ludowego

Krystian Kamiński i Beata Pachnik Łodzińska z Konfederacji Wolność, Niepodległość

Katarzyna Osos i Marcin Jabłoński z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.