Komendant Wojewódzki na spotkaniu z Prezydentem Policji Federalnej

15 czerwiec 2016
(2 głosów)
Autor: 

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Jarosław Janiak spotkał się z Prezydentem Dyrekcji Policji Federalnej w Berlinie Thomasem Striethörster. Głównym tematem była stała współpraca obu formacji, dbanie o bezpieczeństwo naterenach przygranicznych, a także wspólne służby podczas Przystanku Woodstock.

Z inicjatywy lubuskiej policji spotkali się w Berlinie 14 czerwca Prezydent Dyrekcji Policji Federalnej Thomas Striethörster i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Jarosław Janiak. Szef lubuskich policjantów nie po raz pierwszy udał się do naszych zachodnich sąsiadów. Tym razem z wizyta był w służbach federalnych. Komendant nawiązuje stałą współpracę z przedstawicielami policji niemieckiej (wizyta w Poczdamie), aby jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo na terenach przygranicznych. To temat niezwykle istotny z racji położenia geograficznego województwa lubuskiego, a także obecnej sytuacji w Europie i na świecie.

Podczas spotkania przedstawiono struktury organizacyjne Policji Federalnej i Komendy Wojewódzkiej. Pewne zadania obu formacji wzajemnie się pokrywają, dlatego postanowiono wykorzystać to między innymi już podczas zbliżającego się Przystanku Woodstock. Na kostrzyńskim dworcu wspólne służby będą pełnić policjanci z Polski i Niemiec. Obie formacje mają duże doświadczenie w realizowaniu takich zadań. Wymiana informacji między służbami zwiększy poziom bezpieczeństwa osób, które do Kostrzyna nad Odrą wybiorą się pociągiem. Prezydent Dyrekcji Policji Federalnej w Berlinie Thomas Striethörster i Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Jarosław Janiak omówili zadania, jakie powinno się wspólnie realizować na terenach przygranicznych. Poruszono także zagadnienia związane z wymianą informacji w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży i Szczytem NATO.

Oddzielnym zagadnieniem były kwestie związane z uchodźcami przebywającymi na terenie Brandenburgii. Komendant Wojewódzki jeszcze tego samego dnia pojawił się w Świecku w Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych. Przyglądał się pracy służb i miał okazję porozmawiać z funkcjonariuszami, którzy pełnią rolę pośredników w przekazywaniu informacji między służbami sąsiadujących państw. Szef lubuskich policjantów był także w Słubicach, gdzie w okolicy mostu nad Odrą rozmawiał z policjantami, którzy na co dzień pełnią tam służbę. Funkcjonariusze przekazali informacje o bieżącej sytuacji w okolicy mostu łączącego dwa państwa.

żródło: KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.