Nie chcesz wyburzenia amfiteatru? Podpisz petycje!

05 listopad 2019
(5 głosów)
Nie chcesz wyburzenia amfiteatru? Podpisz petycje! dronlubuski.pl

Jeśli nie zgadzasz się na likwidację  Amfiteatru im. Anny German w Zielonej Górze podpisz petycję. Znajdziesz ją na tej stronie.

Autorem petycji przeciw likwidacji Amfiteatru jest Koalicja Obywatelska Rady Miasta Zielona Góra. Pełna treść brzmi:

My, niżej podpisani

mieszkańcy Zielonej Góry, zwracamy się z apelem o to, aby Amfiteatr im. Anny German nie został zlikwidowany i aby pozostał amfiteatrem wraz z zachowanymi pięknymi terenami Parku Piastowskiego. Rozumiemy i doceniamy pomysł wybudowania sali konferencyjno – koncertowej, ale zdecydowanie opowiadamy się za inną lokalizacją dla takiej sali, w powiększonej, od roku 2015, Zielonej Górze. Jednocześnie gorąco apelujemy do Pana Prezydenta, by nie tylko zaniechał Pan planów wyburzenia, ale podjął podczas swoje czwartej kadencji, działania w kierunku wyremontowania Amfiteatru, który jest kulturalną ikoną i wizytówką Zielonej Góry.

Przypomnijmy, że Urząd miasta ogłosił konkurs architektoniczny na salę koncertowo-konferencyjną, która ma pomieścić około 2 tysiące osób. Miałaby powstać w miejscu obecnego amfiteatru. Na ten cel przeznaczono 28 milionów złotych. W mieście zawrzało. Mieszkańcy są przeciwko a radni klubu Koalicji Obywatelskiej rozpoczęli walkę o symbol miasta. W niedziele, 3 listopada pod Filharmonią odbył się pierwszy protest przeciwko likwidacji amfiteatru. Na spotkanie przybyło około 150 mieszkańców miasta, w tym regionalni politycy czy ludzie kultury. Podczas pikiety zebrano ponad 250 głosów.

Kolejne spotkanie odbędzie się prawdopodobnie przy amfiteatrze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.