Kosmiczny pociąg Starlink przeleciał nad Polską. "To niezwykłe widowisko"

21 styczeń 2020
(37 głosów)
Autor: 
Kosmiczny pociąg Starlink przeleciał nad Polską Fot. Artur Janas

Wieczorem mieszkańcy całej Polski mogli zaobserwować na niebie przelot grupy satelitów Starlink, wystrzelonych przez SpaceX Elona Muska. Widowiskowe zjawisko nazywane jest przez niektórych "kosmicznym pociągiem".

Kosmiczny pociąg pojawił się na niebie około godziny 18:30. Sygnały od naszych czytelników otrzymywaliśmy między innymi z okolic Sulechowa, Żagania oraz Nowej Soli. - To niezwykłe widowisko - krótko opisuje pan Bartosz.

Była to kolejna partia satelitów Starlink wystrzelonych na orbitę przez SpaceX, firmę Elona Muska. Docelowo po ziemskiej orbicie ma krążyć nawet 12 tysięcy takich urządzeń. W przyszłości mają one m.in. zapewniać bezprzewodowy internet nawet w najbardziej niedostępnych dostępnych miejscach.

Przelot paczki 60 satelitów trwał około 10 minut. Można się spodziewać, że takie przeloty będą coraz częstszym widokiem.

Przeczytaj też: Rekordowe "przekręcenie" licznika w Lubuskiem? Zgubił blisko milion kilometrów

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.