Zmiany w lubuskiej straży. Odchodzą komendanci z Żar, Międzyrzecza i Żagania

03 luty 2020
(5 głosów)
Autor: 
Odchodzą komendanci PSP z Żar, Międzyrzecza i Żagania Redakcja/archiwum

Zmiany w Komendach Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w województwie lubuskim. Nowych oficerów pełniących obowiązki komendantów mają strażacy w Żarach i Żaganiu. Zmiany nastąpiły też w Międzyrzeczu.

Młodszy brygadier Robert Słowikowski (KP PSP Żary), mł. bryg. Marek Ławrecki (KP PSP Żagań) i st. bryg. Marek Harkot (KP PSP Międzyrzecz) złożyli raporty o przejście w stan spoczynku już z początkiem stycznia. W ostatnim czasie ich wnioski zaakceptował Komendant Główny PSP st. bryg. Andrzej Bartkowiak.

W związku z przejściem na emeryturę Komendant Wojewódzki bryg. Patryk Maruszak odwołał oficerów. Jednocześnie powierzył on wybranym funkcjonariuszom pełnienie obowiązków komendantów do czasu wyboru nowych strażaków.

Zgodnie z powyższym w Żarach pełniącym obowiązki został kpt. Mariusz Morawski, który do tej pory był dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W Międzyrzeczu został nim st. kpt. Marek Koperwas (zastępca komendanta), z kolei w Żaganiu mł. bryg. Jan Marszałek (dowódca JRG).

Fot. KP PSP Żary, KP PSP Międzyrzecz, KP PSP Żagań

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.