Nadinspektor Helena Michalak odchodzi ze służby w policji

06 maj 2020
(3 głosów)
Autor: 
Nadinspektor Helena Michalak odchodzi ze służby w policji Fot. KWP Gorzów Wielkopolski

Służbę w policji kończy nadinspektor Helena Michalak. Od 24 lipca 2018 roku pełniła funkcję komendanta lubuskiej policji.

Helena Michalak od początku była związana z lubuską policją. Jako zastępca komendanta wojewódzkiego nadzorowała pion logistyczny. Wysokie kompetencje i zaangażowanie sprawiły, że w styczniu 2016 roku została Zastępcą Komendanta Głównego Policji.

W lipcu 2018 roku Michalak została odwołana z funkcji zastępcy szefa KGP i wróciła do Gorzowa Wielkopolskiego na fotel komendanta wojewódzkiego. Miała ratować sytuację po tragedii, która rozegrała się podczas imprezy towarzyszącej odprawie służbowej kadry komendy. Wtedy z okna hotelu wypadł szef oddziału antyterrorystycznego. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Obecnie nie wiadomo, kto będzie nowym komendantem wojewódzkim. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Przeczytaj też: Nowa Sól: Wiózł niezabezpieczone drewno. Wystawało 7 metrów za naczepę (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.