Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

29 maj 2020
(6 głosów)
Autor: 
Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Zielonej Górze Redakcja

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził województwo lubuskie. Ostatnim celem podróży była Zielona Góra. Wizyta głowy państwa miała związek z 60. rocznicą Wydarzeń Zielonogórskich.

Prezydent pojawił się w Zielonej Górze przed godziną 19:30. Pierwszym punktem wizyty było spotkanie przed nieodsłoniętym jeszcze pomnikiem księdza Kazimierza Michalskiego, pierwszego powojennego proboszcza w mieście. Rzeźba stanęła przy konkatedrze pw. św. Jadwigi.

W przeddzień Wydarzeń Zielonogórskich prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty na grobie ks. Michalskiego. Rozmawiał też z członkami komitetu budowy pomnika. Następnie udał się na rozmowę do miejskiego ratusza.

Na zakończenie głowa państwa złożyła wieniec pod pomnikiem dawnego Domu Katolickiego, gdzie obecnie znajduje się Filharmonia Zielonogórska. Wcześniej Andrzej Duda odwiedził Międzyrzecz i Gorzów Wielkopolski.

Przeczytaj też: Służby zabezpieczały wizytę Andrzeja Dudy w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.