Strażacy walczyli z wielkim ogniem (ZDJĘCIA)

08 lipiec 2016
(2 głosów)
foto studio W66

Ogromny pożar nieużytków i poszycia leśnego w okolicy miejscowości Czerwieńsk. W akcji gaszenia udział wzięło 18 zastępów straży pożarnej, OSP i PSP oraz wojsko, przedstawiciele nadleśnictwa, Lasów Państwowych i policja.

To tylko ćwiczenia pod kryptonimem "Ćwiczenia leśne 2016", które odbyły się w czwartek (07.07) pomiędzy Czerwieńskiem a jednostką 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego. Ćwiczenia miały na celu symulacje pożaru nieużytków leśnych i sprawdzenie gotowości operacyjnej podmiotów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z terenu powiatu oraz współpracy z pozostałymi służbami.

W ćwiczeniach udział brały jednostki OSP, PSP Zielona Góra, strażacy z Cottbus, żołnierze i strażacy z Pułku w Czerwieńsku, leśnicy z Nadleśnictwa Zielona Góra, Przytok oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze, która zdecydowała o zaangażowaniu do pożaru samolotu gaśniczego z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Akcję wspomagała policja.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.