70. lat żużla na wystawie

29 wrzesień 2016
(0 głosów)
Autor: 
foto Przemysław Cukiernik - archiwum klubu

Medale Andrzeja Huszczy i jego ostatni zielonogórski kevlar czy plastrony, w których żużlowcy jeździli za czasów Morawskiego i Polmosu – te i wiele innych żużlowych pamiątek będzie można zobaczyć podczas wystawy z okazji 70-lecia zielonogórskiego żużla.

Wśród eksponatów znajdą się też m.in. historyczne puchary zdobywane przez naszych żużlowców w Polsce i na świecie, a także dawne programy i zdjęcia przekazane przez Piotra Żeromskiego, syna zielonogórskiego zawodnika Stefana Żeromskiego, który z naszą drużyną trzy razy zdobył Mistrzostwo Polski. Będzie też puchar Artura Pawlaka, który wywalczył on w młodzieżowej reprezentacji Polski. Kibice zobaczą także dawne kevlary, „skóry” Piotra Protasiewicza, plastrony oraz szaliki udostępnione przez prywatnych kolekcjonerów.

Wystawa będzie prezentowana w budynku klubu przy W69, w dwóch salach – przeszklonej z widokiem na stadion oraz konferencyjnej, w której przedstawiamy najważniejsze informacje z życia klubu. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 5 października o godzinie 10.00. Przez kolejne dni wystawa będzie dostępna dla mieszkańców w godzinach od 10.00 do 18.00.

Grupy zorganizowane proszone są o zgłaszanie się przez sekretariat pod numerem 68 453 89 11.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.