Niezwykły festiwal we Wschowie

16 styczeń 2017
(1 głos)

W dniach 9 - 12 lutego 2017 roku odbędzie się we Wschowie 6. Festiwal Podróżników „100droga”.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty. Oprócz ciekawych spotkań z Podróżnikami podczas pokazów głównych widzowie będą mogli wybrać spotkania z autorami książek podróżniczy oraz pokazy filmów dokumentalnych.

- Rodzice będą mogli powierzyć dzieci opiece profesjonalistów, bo będzie działało „festiwalowe przedszkole” – czyli warsztaty etnograficzne i podróżnicze. - informuje Joanna Strzałkowska, Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty - Ciekawostką 6. edycji „100drogi” będzie możliwość posmakowania specjałów z różnych zakątków świata.

Wszystkie spotkania będą odbywały się w Centrum Kultury i Rekreacji oraz w Klubie Młodzieżowym „Metafora” we Wschowie przy ulicy Niepodległości 1.

Festiwal „100droga” we Wschowie to spotkania tych, którzy byli, widzieli, smakowali z tymi, którzy chcą o tym posłuchać, zobaczyć obrazy zatrzymane w kadrze, chcą zainspirować się, zapytać o doświadczenia, zapytać o to jak się do wyprawy przygotować. To też spotkania z tymi, którzy lubią słuchać opowieści o przygodach, o podróżowaniu, o odkrywaniu nowych dróg, o spotkaniach z innymi ludźmi, którzy są tak samo ciekawi jak miejsca, w których żyją.

- Festiwal „100droga” to 4 dni uczty obrazów, opowieści, rozmów, historyjek, anegdot. - kontynuuje Strzałowska - Będą opowieści o podróży w czasie, bo wiele miejsc, do których docierają Podróżnicy właśnie takie sprawia wrażenie – poza czasem. Będą opowieści o miejscach, do których trzeba się dostroić by je poznać, bo bez tego dostrojenia jest się obcym, przed którym nikt nie otwiera drzwi, nie otwiera serca. Będą opowieści o wyborach, o niełatwych decyzjach, które sprawiają, że wszystko w życiu zaczyna układać się inaczej.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.