Spotkanie kultur na Placu Mostowym

19 grudzień 2016
(0 głosów)
Autor: 
fotolia

Stowarzyszenie Słubfurt zaprasza na otwarte dla wszystkich i międzykulturowe spotkanie na Placu Mostowym we Frankfurcie nad Odrą.

Stowarzyszenie Słubfurt od lat działa w przestrzeni miejskiej Słubic i Frankfurtu starając się niwelować podziały narodowe, kulturowe czy religijne. Tym razem działacze tego stowarzyszenia postanowili przygotować imprezę bożonarodzeniową w międzynarodowym towarzystwie.

Spotkanie odbędzie się w środę 21 grudnia, o godz. 16.30 na tzw. placu aktywności obywatelskiej, czyli Brücken Placu Mostowym (Carl-Philipp-Emanuel-Bach-Straße) zlokalizowanym we Frankfurcie, niedaleko nadodrzańskiej promenady.

Na początek zaplanowano warsztaty cyrkowe dla dzieci i dorosłych, które poprowadzi grupa cyrkową "Fun-atycy" ze Słubic. Dzieci odwiedzi gwiazdor z prezentami.

W drugiej części wieczoru, od godz. 19.00, wysłuchać będzie można koncertu zespołu BEQ - Budyšzski Exulanten Quintett. Grana przez zespół muzyka będzie bardzo różnorodna, jak jego członkowie. Usłyszymy melodie m.in. arabskie, szkockie, żydowskie, irlandzkie, a nawet latynoskie.

Na zakończenie wieczoru (około 21.00) wykonane zostaną polskie i niemieckie kolędy, które będzie można zaśpiewać w towarzystwie muzyków.

info:słubice24.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.