RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Posadźmy razem las

25 marzec 2019
(1 głos)
Posadźmy razem las Redakcja

Lasy pomagają w utrzymaniu powietrza, gleby, wody oraz człowieka w dobrym stanie.

Są zasadniczym elementem wielu wyzwań, z którymi się obecnie mierzymy, takich jak przeciwdziałanie zmianom klimatu, eliminowanie głodu czy realizacja idei zrównoważonego rozwoju społeczności miejskich i wiejskich. Ich rola stanie się z czasem jeszcze większa, populacja ludzka nieustannie bowiem rośnie i do 2030 roku osiągnie 8,5 miliarda.

Nigdy nie jesteś zbyt młody, by zacząć uczyć się o drzewach

Pomaganie najmłodszym w łączeniu się z naturą sprawia, że młode pokolenia mają większą świadomość korzyści płynących ze zrównoważonego zarządzania drzewami i lasami. Dla niektórych dzieci lasy są bezpośrednim źródłem pokarmu, drewna, a także schronieniem, są częścią ich codziennego życia. Inne dzieci mogą odkrywać lasy w salach lekcyjnych i w szkołach leśnych, spędzając czas na wycieczkach z przewodnikiem do lasów lub parków miejskich, albo mogą się uczyć o drzewach rosnących w ogrodach.

6 IV odbędzie się akcja “Posadźmy razem las” w ramach ogólnopolskiej kampanii Lasów Państwowych “1000 drzew na minutę”

lokalizacja: Przylep (w pobliżu lotniska)

godz. 9:00-13:00

Sadzenie lasu- akcja od 2015 r. corocznie organizowana przez zielonogórskich leśników wspólnie z partnerami wydarzenia ... zaplanowano różne atrakcje towarzyszące, m.in. w Leśnej Osadzie realizowane będą działania z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej... i szczypta historii z okazji 95-lecia LP (dla koneserów dawnych atrybutów niezwykłe wizualne ciekawostki).

Zapraszamy w rodzinnym gronie.

mapka

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Pożar zboża na pniu pod Kargową. Strażacy bronią las przed ogniem (ZDJĘCIA)

  Pożar zboża na pniu pod Kargową. Strażacy bronią las przed ogniem (ZDJĘCIA)

  Siedem zastępów straży pożarnej walczy z pożarem zboża na pniu w Karszynie koło Kargowej. Ogień niebezpiecznie rozprzestrzenia się do pobliskiego lasu. Działania wspomaga samolot gaśniczy.

 • Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lubuskich lasach

  Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lubuskich lasach

  Lasy Państwowe są dostępne dla wszystkich, każdy może wybrać się do lasu na spacer lub w inny sposób aktywnie spędzać w nim czas. Niestety człowiek nie zawsze potrafi uszanować wiele lat ciężkiej pracy leśników oraz samej natury - celowo podkładając ogień. 

 • Pożar młodnika w Łężycy. Z ogniem walczy 6 zastępów straży pożarnej

  Pożar młodnika w Łężycy. Z ogniem walczy 6 zastępów straży pożarnej

  Kolejny dzień świąt i kolejny pożar lasu w naszym regionie. Tym razem płonie młodnik w dzielnicy Zielonej Góry - Łężycy, z ogniem walczy 6 zastępów straży pożarnej. 

 • "sadziMY" las. Przyjdź w piątek po sadzonkę i zasadź gdzie chcesz

  "sadziMY" las. Przyjdź w piątek po sadzonkę i zasadź gdzie chcesz

  26 kwietnia 2019 roku w Rytlu (woj. pomorskie) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zainauguruje ogólnopolską akcję sadzenia drzew „sadziMY” realizowaną we współpracy z Lasami Państwowymi.

 • 1000 drzew na minutę. Zielonogórzanie posadzili las

  1000 drzew na minutę. Zielonogórzanie posadzili las

  Województwo Lubuskie jest najbardziej zalesionym województwem w Polsce. Wszystko to za sprawą wykwalifikowanych oraz chętnych do pracy leśników a także wielu mieszkańców, którzy chętnie włączają się do akcji sadzenia drzew. Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Przytok wspólnymi siłami zoorganizowali kolejną edycję sadzenia drzew, pod nazwą "Posadźmy razem las!". Mieszkańcy wraz z leśnikami posadzili blisko 30 tys. sadzonek sosny, buku oraz dębu. 

 • Posadźmy razem las

  Posadźmy razem las

  Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Przytok, we współpracy z Polskim Towarzystwem Leśnym, Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górze oraz Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze, pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze,“ serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji pn. “Posadźmy razem las!”

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.