Posadźmy razem las

25 marzec 2019
(1 głos)
Posadźmy razem las Redakcja

Lasy pomagają w utrzymaniu powietrza, gleby, wody oraz człowieka w dobrym stanie.

Są zasadniczym elementem wielu wyzwań, z którymi się obecnie mierzymy, takich jak przeciwdziałanie zmianom klimatu, eliminowanie głodu czy realizacja idei zrównoważonego rozwoju społeczności miejskich i wiejskich. Ich rola stanie się z czasem jeszcze większa, populacja ludzka nieustannie bowiem rośnie i do 2030 roku osiągnie 8,5 miliarda.

Nigdy nie jesteś zbyt młody, by zacząć uczyć się o drzewach

Pomaganie najmłodszym w łączeniu się z naturą sprawia, że młode pokolenia mają większą świadomość korzyści płynących ze zrównoważonego zarządzania drzewami i lasami. Dla niektórych dzieci lasy są bezpośrednim źródłem pokarmu, drewna, a także schronieniem, są częścią ich codziennego życia. Inne dzieci mogą odkrywać lasy w salach lekcyjnych i w szkołach leśnych, spędzając czas na wycieczkach z przewodnikiem do lasów lub parków miejskich, albo mogą się uczyć o drzewach rosnących w ogrodach.

6 IV odbędzie się akcja “Posadźmy razem las” w ramach ogólnopolskiej kampanii Lasów Państwowych “1000 drzew na minutę”

lokalizacja: Przylep (w pobliżu lotniska)

godz. 9:00-13:00

Sadzenie lasu- akcja od 2015 r. corocznie organizowana przez zielonogórskich leśników wspólnie z partnerami wydarzenia ... zaplanowano różne atrakcje towarzyszące, m.in. w Leśnej Osadzie realizowane będą działania z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej... i szczypta historii z okazji 95-lecia LP (dla koneserów dawnych atrybutów niezwykłe wizualne ciekawostki).

Zapraszamy w rodzinnym gronie.

mapka

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • 1000 drzew na minutę. Zielonogórzanie posadzili las

  1000 drzew na minutę. Zielonogórzanie posadzili las

  Województwo Lubuskie jest najbardziej zalesionym województwem w Polsce. Wszystko to za sprawą wykwalifikowanych oraz chętnych do pracy leśników a także wielu mieszkańców, którzy chętnie włączają się do akcji sadzenia drzew. Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Przytok wspólnymi siłami zoorganizowali kolejną edycję sadzenia drzew, pod nazwą "Posadźmy razem las!". Mieszkańcy wraz z leśnikami posadzili blisko 30 tys. sadzonek sosny, buku oraz dębu. 

 • Posadźmy razem las

  Posadźmy razem las

  Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Przytok, we współpracy z Polskim Towarzystwem Leśnym, Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górze oraz Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze, pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze,“ serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji pn. “Posadźmy razem las!”

 • Lasy wyjątkowo suche. Duże zagrożenie pożarowe w Lubuskiem

  Lasy wyjątkowo suche. Duże zagrożenie pożarowe w Lubuskiem

  W lubuskich lasach występuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Ściółka po zimie jest wyjątkowo sucha, a rosnąca temperatura i brak opadów deszczu tylko pogarsza sytuację. Wystarczy niewielka iskra, aby spowodować pożar.

 • Pożar traw w Podlegórzu koło Sulechowa. Ogień zbliżał się do lasu (ZDJĘCIA)

  Pożar traw w Podlegórzu koło Sulechowa. Ogień zbliżał się do lasu (ZDJĘCIA)

  Sezon pożarów traw i nieużytków rozpoczął się już na dobre. Lubuscy strażacy codziennie wyjeżdżają do tego typu zdarzeń. Do jednej z takich akcji doszło w czwartek, 7 marca, w pobliżu Podlegórza (gmina Trzebiechów). Zlokalizowane były tam aż dwa ogniska zapalne.

 • Pożar lasu i młodnika w Zielonej Górze. W akcji 3 zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)

  Pożar lasu i młodnika w Zielonej Górze. W akcji 3 zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)

  We wtorek, 19 lutego, o godzinie 12 do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu pomiędzy Łężycą a Chynowem. W działaniach udział brały 3 zastępy straży pożarnej w tym ochotnicy ze Starego Kisielina.

 • Strzelce Krajeńskie: Leśnicy odnaleźli ciało zaginionej 80-latki (ZDJĘCIA Z POSZUKIWAŃ)

  Strzelce Krajeńskie: Leśnicy odnaleźli ciało zaginionej 80-latki (ZDJĘCIA Z POSZUKIWAŃ)

  Do makabrycznego odkrycia doszło w piątek, 7 grudnia. Po blisko miesiącu poszukiwań zaginionej kobiety z Wielisławic koło Strzelec Krajeńskich, leśnicy przypadkowo natrafili na zwłoki 80-latki.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.