Studenci medycyny dla mieszkańców miasta

01 kwiecień 2019
(1 głos)

6 kwietnia 2019 r. w godz. od 12.00 do 18.00 na terenie Galerii Focus Mall studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy są członkami zielonogórskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland zapraszają do udziału w akcji Zdrowie pod Kontrolą.

Jest to finał Tygodnia Zdrowia składającego się z kilku projektów, których wspólnym celem jest ułatwienie lokalnej społeczności dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej.

Wszyscy, którzy trafią na studenckie stoisko w Focusie, będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w kilku projektach:

? “Serce masz tylko jedno” – pomiar ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi, badanie EKG oraz konsultacja kardiologiczna.

? “Szpital Pluszowego Misia” – zabawa edukacyjna dla dzieci.

? "Pink lips" - profilaktyka przeciwnowotworowa raka szyjki macicy.

? "Think pink" - nauka samobadania piersi, profilaktyka przeciwnowotworowa.

? "Movember"– nauka samobadania jąder, profilaktyka przeciwnowotworowa.

? "Marrow Hero" – informacja o przebiegu procedury transplantacji, zwalczanie krążących stereotypów, rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.

? "Ratowanie na spontanie" - nauka poprawnego udzielania pierwszej pomocy.

Oprócz powyższych projektów, w ramach akcji zaplanowane są również konsultacje dietetyczne oraz bezpłatne badania wzroku.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.