RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

"sadziMY" las. Przyjdź w piątek po sadzonkę i zasadź gdzie chcesz

20 kwiecień 2019
(1 głos)
"sadziMY" las. Przyjdź w piątek po sadzonkę i zasadź gdzie chcesz Adobe Stock

26 kwietnia 2019 roku w Rytlu (woj. pomorskie) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zainauguruje ogólnopolską akcję sadzenia drzew „sadziMY” realizowaną we współpracy z Lasami Państwowymi.

Tego dnia we wszystkich 430 Nadleśnictwach na terenie całego kraju zostanie udostępnionych 100 000 sadzonek drzew (w godz. 9.00-18.00 lub do wyczerpania zapasów).

Sadzonkę będzie mógł pobrać każdy i zasadzić na wybranym przez siebie terenie.

W ramach tej akcji Prezydent RP weźmie udział w wydarzeniu „Odnawiamy las po klęsce” w Rytlu. Jest to miejsce najsilniej dotknięte skutkami nawałnicy, jaka przeszła przez Polskę w sierpniu 2017 r. Wraz z harcerzami, przedstawicielami służb publicznych oraz lokalnymi mieszkańcami Prezydent RP weźmie tym samym udział w inicjatywie zasadzenia 300 000 drzew na 100 ha terenów poklęskowych. Będzie to największe wydarzenie w ramach ogólnopolskiej akcji „sadziMY”.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Podpisanie ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów

  Podpisanie ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów

  Dziś, 23 kwietnia 2019 roku o godz. 17.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisze ustawę o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. W ramach programu Emerytura Plus każdy emeryt otrzyma dodatkowo 1100 zł brutto.

 • Pożar młodnika w Łężycy. Z ogniem walczy 6 zastępów straży pożarnej

  Pożar młodnika w Łężycy. Z ogniem walczy 6 zastępów straży pożarnej

  Kolejny dzień świąt i kolejny pożar lasu w naszym regionie. Tym razem płonie młodnik w dzielnicy Zielonej Góry - Łężycy, z ogniem walczy 6 zastępów straży pożarnej. 

 • Groźny wypadek w Jeninie. Osobówka ścięła trzy drzewa (ZDJĘCIA)

  Groźny wypadek w Jeninie. Osobówka ścięła trzy drzewa (ZDJĘCIA)

  Jedna osoba została ranna po wypadku w Jeninie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Kierowca osobówki wypadł z trasy i dachował scinając trzy duże drzewa. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie.

 • 9. rocznica katastrofy smoleńskiej

  9. rocznica katastrofy smoleńskiej

  W środę, 10 kwietnia, punktualnie o godzinie 8:41 nad Zieloną Górą rozbrzmiały syreny alarmowe, dwie minuty później przy monumencie poświęconym Ofiarom Katastrofy na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wrocławskiej rozpoczeły się obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości prowadzone były z udziałem kompanii honorowej 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego.

 • 1000 drzew na minutę. Zielonogórzanie posadzili las

  1000 drzew na minutę. Zielonogórzanie posadzili las

  Województwo Lubuskie jest najbardziej zalesionym województwem w Polsce. Wszystko to za sprawą wykwalifikowanych oraz chętnych do pracy leśników a także wielu mieszkańców, którzy chętnie włączają się do akcji sadzenia drzew. Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Przytok wspólnymi siłami zoorganizowali kolejną edycję sadzenia drzew, pod nazwą "Posadźmy razem las!". Mieszkańcy wraz z leśnikami posadzili blisko 30 tys. sadzonek sosny, buku oraz dębu. 

 • Posadźmy razem las

  Posadźmy razem las

  Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Przytok, we współpracy z Polskim Towarzystwem Leśnym, Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górze oraz Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze, pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze,“ serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji pn. “Posadźmy razem las!”

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.